بازاریابی دیجیتال در انتخابات, دیجیتال مارکتینگ, انتخابات مجلس شورای اسلامی, وستا سیستم,

 
 
مقالات وستا

ضرورت بازاریابی دیجیتال در انتخابات مجلس شورای اسلامی

نیازی به گفتن نیست که برای موفقیت در انتخابات سیاسی راه اندازی کمپین های تبلیغاتی امری ضروری و حیاتی است. اما سوال اینجاست " آیا برای موفقیت در انتخابات پیش رو در سال 1398 با وجود نفوذ قدرتمند اینترنت و رسانه های اجتماعی در زندگی مردم، غفلت از ابزارهای دیجیتال و تاکید کامل بر تبلیغات سنتی با هزینه های سرسام آوری که دارد، کاری هوشمندانه است؟" قطعا پاسخ خیر خواهد بود. البته بسیار محتمل است که بازاریابی دیجیتال به زودی جایگزین اشکال سنتی بازاریابی شود. در همین چند سال اخیر نیز یکی از دلایل تغییر روش تبلیغات سیاسی از سنتی به دیجیتال را می توان وجود سیستم عامل های دیجیتال دانست که گزینه های مختلفی را برای فرصتهای بازاریابی مبتنی بر داده ارائه می کنند. در این مقاله قصد داریم به تاثیر دیجیتال مارکتینگ در موفقیت کمپین های تبلیغاتی یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی بپردازیم.

ضرورت بازاریابی دیجیتال در انتخابات مجلس شورای اسلامی

 


همانگونه که در مقالات قبل گفتیم دیجیتال مارکتینگ یکی از اشکال بازاریابی است که از ابزارهای دیجیتال برای تبلیغ استفاده می کند.

استفاده بهینه و هوشمندانه از ابزارهای دیجیتال و تجزیه و تحلیل داده های آن می تواند بستری بی عیب و نقص را برای احزاب سیاسی فراهم کند تا تبلیغات انتخاباتی خود را با هزینه کمتر و اثر گذاری بیشتر در مقایسه با بازاریابی سنتی انجام دهند.

چنانچه شما یکی از کاندیدهای مجلس یازدهم هستید، و می خواهید اهداف و آرمان هایتان را به گوش دیگران برسانید، الزامیست بر روی بازاریابی دیجیتال سرمایه گذاری کنید.

یکی از ابزار های دیجیتال مارکتینگ، رسانه های اجتماعی است که می تواند نحوه ارتباط احزاب سیاسی با رأی دهندگان خود را بهبود بخشد و به این ترتیب شکاف بین آنان را برطرف کند.  

در سال های اخیر، برخی از سیاستمداران و احزاب سیاسی به کمک بازاریابی شبکه های اجتماعی (SMM) توانستند با استفاده از پتانسیل شبکه های اجتماعی بر رقیبان خود پیروز شوند. برای نمونه می توانیم تأثیر بازاریابی رسانه های اجتماعی را بر انتخابات ریاست جمهوری در ایران و آمریکا مثال بزنیم:

  • در سال 2016 زمانی که دونالد جی ترامپ در انتخابات ریاست جمهوری ایالات متحده پیروز شد، یکی از اولین اظهارات وی این بود که 'رسانه های اجتماعی به من کمک کردند تا پیروز شوم!' هیچ کس حتی فکرش را هم نمی کرد که استفاده از ابزار های دیجیتال مارکتینگ می تواند تا چه حد در انتخاب وی بعنوان ریاست جمهوری تاثیر گذار باشد.

 

  • در سال 1396 نیز رسانه های اجتماعی در انتخاب آقای حسن روحانی  بعنوان رئیس جمهور نقش پویایی ایفا کردند. بگونه ای که شعار و پست های "تا 1400 با روحانی" را می توان هنوز در صفحه های اجتماعی برخی از افراد دید.

 

اکنون این قدرت بازاریابی دیجیتال است که از دیگر روش های تبلیغاتی پیشی گرفته است. قطعا این روزها، یک پست ساده در فیس بوک، یک عکس پر معنا در اینستاگرام و برخی پست ها در توییتر می توانند برای یک نامزد که قصد دارد در انتخابات آینده مجلس شورای اسلامی رقابت کند شگفتی بسازند.

 

 با توجه به تمام مواردی که ذکر شد ممکن است برایتان سوال پیش آید که "دیجیتال مارکتینگ چگونه می تواند رأی دهندگان یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی را تحت تأثیر قرار دهد؟

بگذارید کمی عمیق تر مساله را موشکافی کنیم و دلایل آن را دریابیم.

یک; ایجاد تعامل با جوانان:

 "فعال" ترین و "متفکر" ترین و ظاهرا غیر سیاسی ترین افراد یک جامع، جوانان هستند که البته بشدت با فضای مجازی انس گرفته اند.

احزاب سیاسی و کمپین های تبلیغاتی می توانند جوانان را هدف اصلی خود قرار داده و با بهره گیری از  پتانسیل بالای فضای مجازی آنان را به رای دهندگان واقعی تبدیل کنند.

 

 دو;  تأیید نام تجاری خود:

اخبار دروغین، تیتر های زرد روزنامه ها، مبارزات گمراه کننده می توانند آینده یک حزب سیاسی را در  انتخابات رقم زده و یا شکست دهند. ممکن است بسیاری از حساب های جعلی و فیک در فضای اینترنت در کمین شما باشند و به مبارزات سیاسی شما آسیب برساند. بنابراین، آرمان های یک حزب سیاسی باید هر چه سریع تر به مخاطبان واقعی خود انتقال یابد.

یک وب سایت خوب جهت مستند سازی، صفحه معتبر در فیس بوک، حساب اینستاگرام با اینگیجمنت بالا و توییتر، همچنین وبلاگ های شخصی و ... می توانند شما و اهدافتان را بخوبی به دیگران معرفی کنند.

 

سه; هدف گذاری میکرو:

قطعا مخاطبان و طرفداران یک نماینده و حزب سیاسی در یک جا گرد هم جمع نشده اند بلکه در سرتاسر شهر های یک استان پراکنده اند. دیجیتال مارکتینگ می تواند به احزاب سیاسی در رسیدن به مخاطبان پراکنده و رأی دهندگان خود کمک کند.

 

چهار; تجزیه و تحلیل داده ها:

داده ها و اطلاعات کاربران در فضای مجازی به تحلیلگران کمک می کند تا بتوانند رفتار آنان را پیش بینی کنند. همچنین تجزیه و تحلیل این داده ها می تواند جهت ارائه بینش در مورد آمار های جمعیت شناختی مورد استفاده قرار گیرد. سیاستمداران می توانند با استفاده از این نتایج جهت تغییر شکل دادن به مؤلفه های خود استفاده کنند.

 

پنج; قدرت نظرسنجی ها:

یکی از ویژگی های بسیار جالب ابزارهای دیجیتال مارکتینگ، نظرسنجی هایی است که می توان از طریق سیستم عامل های مختلف آن انجام داد. برخلاف نظرسنجی های انجام شده توسط سازمان های تحقیقات بازار، نظرسنجی ها در رسانه های اجتماعی بینشی تقریبا دقیق تر را ارائه می دهند و نتایج قطعا بی طرفانه خواهد بود و به هیچ وجه دستکاری نخواهد شد.

البته نتایج حاصله می تواند نشانگر نقص سیاست های مطرح شده توسط یک حزب و دستور کار آنها برای رفتن به انتخابات باشد.

 

 شش;  تبلیغات دیجیتال:

رسانه های اجتماعی در ابتدای ظهورشان، روشی برای ارتباط با دوستان و آشنایان دور بود. اما امروزه به بدلیل دسترسی همگان به اینترنت بعنوان یک روش تبلیغاتی قدرتمند بحساب می آید. چرا که تبلیغات دیجیتال، تبلیغات یک طرفه نیست و الگوریتم های شبکه های اجتماعی و موتور های جستجو به شما کمک می کنند تا دقیقا به مخاطب هدف خود برسید.

 

تمامی این موارد نشان دهنده آنست که احزاب سیاسی برای پیروزی در انتخابات نباید دیجیتال مارکتینگ را نادیده بگیرند.

 

داشتن کمپین تبلیغاتی برای موفقیت در مبارزات انتخاباتی

اولین قدم به سوی یک کمپین تبلیغاتی موفق، داشتن یک استراتژی دیجیتالی مناسب است. این عمل یک اقدام چالش برانگیز تلقی می شود زیرا در تدوین استراتژی، درک اینکه چه کسی به یک نامزد رأی می دهد و چرا این کار را انجام می دهند، بسیار مؤثر است.

از طرفی راه اندازی کمپین های بازاریابی دیجیتال پدیده جدیدی نیست. در ایران نیز با توجه به افزایش استفاده از اینترنت و نفوذ رسانه های اجتماعی در زندگی مردم روند کلی فعالیت های سیاسی و تبلیغات کمپین های سیاسی به سمت رسانه های اجتماعی سوق داده شده است. از این رو برند سازی شخصیتی در رسانه های اجتماعی، نمایش عمومی افکار و اهداف و همچنین رساندن پیام و شعار های انتخاباتی به مخاطب واقعی تاثیری شگرف در انتخاب شدن شما بعنوان نماینده مجلس دارد.

بنابراین ضروریست به عنوان نامزد مجلس شورای اسلامی، ارزش های کمپین تبلیغاتی خود را متناسب با اهداف خود تعیین کنید و به کمک رسانه های اجتماعی برای  دیگران شفاف سازی کنید. کمپین شما می بایست دارای مضامین مشخصی باشد که می خواهید روی آن کار کنید مانند: عدالت اجتماعی، ایجاد شغل، تغییر و اصلاحات و ..... .. . به این جهت رأی دهندگان ترجیح می دهند به فردی رای دهند که اهداف و چشم انداز هایش مشخص باشد.

پس از شفاف سازی و موضع گیری های قوی نترسید و آنچنان هم سیاسی رفتار نکنید.

در ضمن مهم است که کمپین دیجیتالی خود را با افرادی که تجربه نفوذ در رای دهندگان آنلاین دارند، راه بیندازید. ما لیستی نسبتاً مفصل از ابزارهای برتر و موثر برای موفقیت کمپین های تبلیغاتی انتخاباتی فراهم کرده ایم و می توانیم در قالب خدمات دیجیتال مارکتینگ به شما ارائه کنیم.

 

خدمات دیجیتال مارکتینگ وستا سیستم برای تبلیغات مجلس شورای اسلامی

چنانچه شما می خواهید در انتخابات دوره یازدهم مجلس شورای اسلامی شرکت کنید در نقطه شروع مناسبی قرار گرفته اید.

تیم ما وستا سیستم تیمی شناخته شده در زمینه دیجیتال مارکتینگ با بکار گیری ابزارهای دیجیتال مانند: ویدیو مارکتینگ، بهینه سازی موتورهای جستجو، بهینه سازی شبکه های مجازی، تبلیغات کلیکی، تبلیغات وایرال و دیگر ابزار های موثر در کنار شما خواهیم بود تا بتوانیم در این فضای رقابتی و پر تنش، پیروزی و تأثیرگذاری را برای شما به ارمغان بیاوریم .

اطمینان داشته باشید تیم وستا مشارکت و تعامل کاربران و طرفداران شما را چند برابر خواهد کرد.  


برای برقراری ارتباط با ما کلیک کنید.


 

 

 

نویسنده : سرور نگاری تاریخ انتشار : چهار شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۸
   همه مقالات   
 
 
 

درباره وستا


شرکت دانش بنیان وستا از سال 1390 فعالیت خود را در قالب یک تیم فنی با همکاری عده‌ای از جوانان خلاق و مصمم شروع کرد، جوانانی که به دنبال فردایی روشن روی خط تکنولوژی آنچه آموخته بودند را تبدیل به کدهای برنامه نویسی سایت یا اپلیکیشن می‌کردند. به منظور حضور در رقابت‌های بزرگتر تصمیم بر آن داشتیم که بعنوان یک شرکت فعالیت وسیع‌تری دنبال کنیم و این شد که شرکت وستا سیستم در قالب یک مجموعه فنی و مهندسی شکل گرفت و باعث شد حضور ما در جامعه فناوری ایران پر رنگ‌تر شود، با پیشرفت تکنولوژی و دسترسی بیشتر به اینترنت وستا توانست با ارائه تکنولوژی‌ها و فناوری‌های به‌روز بعنوان یک شرکت دانش‌بنیان شناخته شود و خود را در لیست برترین شرکت‌های ایران قرار دهد. ما در خانواده‌ی بزرگ وستا متشکل از چندین تیم از لاین‌های خدماتی برای تحقق رویاهایمان تلاش می‌کنیم و در کنار یکدیگر از تماشای آنچه روزی تصور کرده بودیم و حالا به آن تجسم بخشیده‌ایم لذت می‌بریم. اکنون آماده‌ایم تا با ارائه دانش و تخصص خود بر پایه تکنولوژی‌های مدرن به مشتریان و کارفرمایان عزیز خدمت‌رسانی کنیم.

از وستا بیشتر بدانید

نمادها و مجوزهای وستا


  • اینستاگرام وستا
  • لینکدین وستا
  • توئیتر وستا
  • فیسبوک وستا
  • آپارات وستا


Hello[at]Vestateam.net

تمام حقوق این سامانه برای شرکت وستا رهاورد طاها محفوظ بوده و هر گونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد © 2011-