تبلیغات گوگل یا گوگل ادوردز چیست؟ اصطلاحات گوگل ادوردز

 
 مقالات وستا سیستم

تبلیغات گوگل یا گوگل ادوردز چیست؟

احتمالا همه افراد با این صحنه روبه رو شده اند که در هنگام جست و جو و سرچ نمودن یک عبارت در موتور جست و جوی گوگل  با نتیجه های تبلیغاتی متفاوت برخورد نمایند و زمانی که کاربر اقدام به کلیک بر روی تبلیغ شما داشته باشد و وارد سایت شما شود از مقدار و اعتبار شارژی که برای ایجاد تبلیغ در گوگل ادز پرداخت کرده اید هزینه ای به عنوان هزینه ی کلیک کم می شود. البته به دلیل این که تعداد تبلیغات در گوگل ادوردز خیلی زیاد می باشد برای همین علت تبلیغات شما به صورت مستمر و همیشه به نمایش در نمی آید برای این که مانع این کار شوید باید در مزایده شرکت نمایید به این صورت که هرچه قدر پیشنهادی که شما برای هر کلیک ارائه می دهید بیشتر باشد به آن اندازه نمایش تبلیغ شما هم بیشتر می شود. به همین دلیل به صورت کلی می توان گفت که گوگل ادز به عنوان یکی از سرویس هایی می باشد که توسط شرکت گوگل ارائه شده و به شما این امکان را می دهد تا با پرداخت هزینه بتوانید در نتیجه های جست و جو با توجه به کلمه کلیدی که ارائه داده اید ظاهر شوید.

گوگل ادوردز چیست؟

 


گوگل ادوردز چیست؟

یکی از ابزارهای مهم در دیجیتال مارکتینگ گوگل ادوردز می باشد. گوگل ادز که برای شرکت گوگل می باشد به عنوان یک سیستم تبلیغاتی بوده که در آن تبلیغ کننده ها, تبلیغات خود را از طریق ابزارهای مختلف موجود در گوگل به نمایش مشتریان خود در می آورند. معروفترین و معتبرترین تبلیغات ادوردز, در تبلیغات گوگل می باشد به این صورت که تبلیغ کننده کلمه ی کلیدی مورد نظر خود را در گوگل ادوردز وارد می نماید و این تبلیغات برای کسانی که در موتور جست و جوی گوگل این عبارت را وارد می کنند به نمایش در می آورد. البته کسی که می خواهد تبلیغ نماید برای هر کلیک هزینه ی مشخصی را متقبل می شود که موتور جست و جوی گوگل بر اساس ضوابط خاص مربوط به خود از بین کلمات کلیدی ارائه شده به اختیار یکی را انتخاب نموده و آن را برای نمایش و تبلیغ به رویت مشتریان و کاربران می رساند.

چرا باید از گوگل ادوردز استفاده کنیم؟

تفاوتی که در بین انواع بازدید کنندگان موجود در سایت ها وجود دارد کاملا واضح و مشخص است. رفتار بازدیدکنندگانی که از طریق گوگل ادز وارد سایت می شوند خیلی متفاوت تر از آن است که در اثر نتیجه ی طبیعی جست و جوی گوگل وارد سایت شوند. به این دلیل که ترافیک ایجاد شده به دلیل سئو برای بازدید کنندگانی مناسب است که به دنبال کسب اطلاعات می باشد ولی بازدیدکنندگان برای خرید محصول و یا سایر خدمات این موضوع را به خوبی می دانند که تبلیغ ها به صورت پولی بوده و بر روی آن کلیک می کنند. به همین خاطر است که شما نیازی به بازدیدکننده های میلیونی ندارید و نیاز به بازدیدکننده های هدفمندی  که از طریق ادوردز وارد سایت شما می شود, دارید.

اهمیت تبلیغات در گوگل ادوردز چیست؟

محبوب ترین و بزرگترین موتور جست و جو موجود در جهان گوگل نام دارد که با استفاده از آن (گوگل ادز) درج آگهی و ایجاد تبلیغ ها و درج آن در بالاترین رتبه برای شما فراهم می شود. تبلیغ های شما در پنل گوگل ادوردز با توجه به کلمه های کلیدی که تعریف نموده اید بدون هیچ هزینه ای در صفحه ی اول گوگل برای جست و جوی افراد به نمایش در می آید و تنها زمانی که کاربر برای ورود به سایت شما کلیک می کند در آن زمان هزینه معینی از اعتبار شارژ اکانت کاربری گوگل ادز شما کم می شود. از جمله اهمیت های مهم در تبلیغات گوگل ادز این است که مشتری های هدف در گوگل می باشد, کاربران در همان لحظه به مطالب شما نیاز دارند و شروع به جست و جو می کنند.

گوگل ادز

آیا گوگل ادوردز موثر و کارا است؟

زمانی که مدیریت و راه اندازی برای تبلیغ های گوگل ادوردز به صورت صحیح و منظم برنامه ریزی شده و تنظیم گردد می تواند در اکثر کسب و کارها مفید و موثر باشد. از جمله موارد و گزینه هایی که می تواند تاثیر مستقیم  و نتیجه بخش برای تاثیرگذاری تبلیغات ادوردز باشد عبارت است از تنظیم هزینه مناسب برای کلمه ها, انتخاب نمودن کلمه های کلیدی مناسب و درست, انتقال دادن درست کاربران به صفحه های سایت, سیاست هدفمند و درست در سایت برای جذب نمودن کاربر. بعضی از افراد متاسفانه به دلیل اطلاعات ناکافی و غلط در مورد گوگل ادوردز فکر می کنند که تبلیغات در این سایت با صرفه نمی باشد ولی با کسب اطلاعات بیشتر به نتیجه ی اثربخشی و تاثیرگذاری گوگل ادوردز خواهید رسید

چگونه می توان در گوگل ادوردز تبلیغ کرد؟

بعد از یادگیری کار با سیستم گوگل ادوردز می توانید با ایجاد یک حساب کاربری در ادوردز و با استفاده از خدمات شارژ ادوردز اقدام به تبلیغات نمایید ولی اگر چه شما تمایلی برای فراگرفتن گوگل ادز ندارید به راحتی می توانید مدیریت تبلیغات گوگل را با سفارش اکانت مدیریت شده خود برون سپاری نمایید و شما فقط نظاره گر عملکرد تبلیغات خود با دسترسی مستقیم باشد. و از آنجایی که در حال حاضر تاثیرگذارترین و بهترین نوع تبلیغات دیجیتال مارکتینگ می باشد. شما می توانید با هدف گذاری تمامی مشتریان و مخاطب های خود در گوگل ادوردز تبلیغات خود را هدف سازی نموده و هزینه ی پرداختی را فقط برای بدست آوردن مشتریان خاص خود انجام دهید. در هر لحظه می توانید با دریافت گزارش آنلاین و یا با استفاده از ابزار های مربوط به آنالیتیکس ورودی های سایت خود را آنالیز نموده و مدیریت داشته باشد. در تبلیغات گوگل شما می توانید مدیریت سایت خود را در زمینه های زمان نمایش تبلیغ های خود , تعیین محدوده جغرافیایی, مدیریت بودجه برای هزینه نمودن در یک روز, متوقف نمودن تبلیغ ها در بازه های زمانی معین و مختلف, تعیین میزان هزینه های هر کلیک نسبت به سایر کلمات کلیدی درج شده انجام دهید.

اصطلاحات اصلی گوگل ادوردز

برخی  از اصطلاحات پرکاربردترین و مهم ترین اصلاحات و اصطلاحات و مفاهیم  اصلی در گوگل ادوردز می باشد که برای شما شرح داده شده است:

 

 • Actual cost-per-click  این عبارت به معنای این است که شارژ حساب شما به ازای هر کلیکی که روی سایت شما جهت ورود می شود کم می شود
 • Ad relevance این عبارت نشان دهنده ی امتیاز دهی نسبت به مرتبط بودن متن تبلیغ با کلمه های کلیدی می باشد. که به سه صورت برای کلمات کلیدی مختص شده است.
 • Ad extensions این عبارت به منظور افزودن اطلاعات بیشتری موجب جذابیت و افزایش کیفیت تبلیغ شما می شود.
 • Ad formats تبلیغی که در اختیار کاربران خود قرار می دهید از دو قسمت تشکیل شده است بخش اول و قسمت افزونه, فرمت تبلیغ مربوط به قسمتی می باشد که کاربر مشاهده می کند
 • Ad preview and diagnosis tool   با استفاده از این ابزاری که در گوگل ادوردز شما می باشد می توانید برای برطرف نمودن مشکل عدم نمایش تبلیغات خود اقدام نمایید.
 • Ad rank این عبارت رتبه ی نمایش شما را نشان می دهد که این رتبه با توجه به امتیاز کیفی, هزینه های پرداختی, زمینه های سرچ و جست و جو, میزان استفاده از فرمت تبلیغ و افزونه ها متغیر می باشد.
 • Advertising policies این ابزار عبارت است از مجموعه ای از چارچوب و قوانینی که برای شما تعیین شده و در صورت رعایت نکردن آن تبلیغ شما به نمایش در نمی آید. و احتمالا در صورت عدم رعایت موجب مسدود شدن حساب کاربری شما می شود.
 • Approved این ابزار موجب ایجاد وضعیت خاص برای تبلیغ شما شده که موجب عدم محدودیت و مشکل برای نمایش تبلیغ شما در کمپین ها می شود.
 • Auction این ابزار به عنوان مزایده در گوگل ادوردز مورد استفاده قرار می گیرد که مواقعی که کاربر کلمه کلیدی را جست و جو می نماید تمامی تبلیغات را با عبارت جست و جو پیدا می کند.
 • Automatic payment   این ابزار به عنوان گزینه ای برای پرداخت شارژ در گوگل ادز می باشد که با استفاده از آن می توانید به صورت اتوماتیک در صورت اتمام موجودی شارژ اکانت شما دوباره مبلغ مشخصی از حساب شما کم شده و شارژ شما پرداخت شود.
 • Average cpa این عبارت جهت پرداخت هزینه ای می باشد که شما در ازای هر تبدیل انجام می دهید.
 • Average position   جایگاه نمایش برای تبلیغ شما در روی کلمات متفاوت ثابت نمی باشد. چون بازار شما کاملا یک بازار متفاوتی بوده و دائما در حال تغییر می باشد.

رقابت در گوگل ادز

نحوه رقابت در گوگل ادوردز

برای رقابت در گوگل ادوردز باید روی کلمات تمرکز کرده یا با همان کلمه ها در محل های کمتر رقابتی با برپا کردن کمپین هایی موجب دیده شدن تبلیغ خود شوید. برای این که از سایر رقبا پیش بگیرید روی چند کلمه کلیدی تعصب به خرج نداده و همواره به دنبال کلمه هایی با اثر پذیری زیاد باشید با قرار دادن لیستی از کلمات جذاب در پرسونای مشتریان موجب گسترش آن شده و نتیجه ای خیلی خوب به دست می آورید. البته کلمات کلیدی گران قیمت و با رقابت بالا نیز جزء تکنیک های رقابت می باشد که با مشخص نمودن سقف هزینه موجب پربازده شدن آن می شوید.

 

نویسنده : وستا کانتنت تاریخ انتشار : شنبه ۳ خرداد ۱۳۹۹
   همه مقالات   
 
 
 

درباره وستا


» شرکت دانش بنیان وستا در سال 90 فعالیت خود را در قالب راه انداز استارت‌آپ شروع کرد و توانست با بکارگیری نیروی خبره و مناسب، خود را به عنوان یکی از اولین استارت‌آپ ها در حوزه خرید گروهی (شیرازبُن) در استان فارس مطرح کند ، پس از آن با بهره‌گیری از علوم جدید و تجربیات به دست آمده و استخدام نیروی متخصص با حمایت دانشکده فنی مهندسی باهنر شیراز ، وارد عرصه تولید نرم افزارهای مبتنی بر وب و موبایل شد تا در کنار کسب درآمد از زیست بوم استارت‌آپ ایران بتواند خدمات گسترده تری ارائه نماید. در سال 97 این شرکت با مجوز رسمی از معاونت علمی پژوهشی ریاست جمهوری به عنوان شرکت دانش بنیان شناخته شد ، در حال حاضر افتخار داریم با ارائه خدمات در 10 لاین کاری به صورت تخصصی خدمات دیجیتال مارکتینگ خود را به عنوان یک شرکت Digital Enterprise در اختیار مشتریان عزیز قرار دهیم ، امیدواریم این روند رو به رشد موجب ارائه خدمات بهتر گردد.


 • اینستاگرام وستاسیستم
 • #
 • لینکدین وستا سیستم
 • #
 • #

Hello[at]Vestateam.net

تمام حقوق این سامانه برای شرکت وستا رهاورد طاها محفوظ بوده و هر گونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد © 2011-