طراحی اپلیکیشن متناسب با هر کسب و کاری

 
 
مقالات وستا

تاثیر طراحی اپلیکیشن بر پیشرفت و سود‌دهی صنایع مختلف

طراحی اپلیکیشن به منظور کسب در‌آمد برای صنایع مختلف و همچنین  کسب و کارهای مختلفی که وجود‌دارند، یک مزیت بالقوه محسوب می‌شود. به لطف پیشرفت‌های زیادی که در زمینه‌ی تکنولوژی موبایلی در این چند سال اخیر صورت گرفته‌است، برای همه‌ی کسب و کار‌ها فرصت مناسبی به جهت رشد و ترقی  فراهم آمده‌است. دیگر کسی منکر این نیست که می‌تواند کسب و کار خود را بر‌روی یک اپلیکیشن کاربردی عرضه کند. برای هر نوع کسب و کاری که خدماتی را به صورت مستمر به مردم ارائه می‌دهد، طراحی اپلیکیشن موبایلی ضروری است. این نرم افزار می تواند به شما در مدیریت مشتریان خود و همچنین رونق کسب و کارتان کمک فراوانی کند.

طراحی اپلیکیشن

 


زیرساخت های بسیار خوبی که در زمینه‌ی فناوری اطلاعات و پوشش اینترنت در کشور فراهم آمده است، باعث شده که مردم بتوانند از نقاط گوناگون کشور به صورت آنلاین به خدمات کسب و کار‌های مختلف دسترسی داشته باشند. این فرصت یک فرصت طلایی برای صنایع و کسب و کارهایی است که می‌خواهند خدمات خود را در سراسر کشور با هزینه ای ارزان و در سریع‌ترین زمان ممکن گسترش دهند. طراحی اپلیکیشن به آنها این فرصت را می دهد که بتوانند خدمات گوناگون خود را در این بستر سراسری به مردم عرضه‌کنند و بتوانند به درآمد بالایی برسند. از دیگر نکاتی که کسب و کارها باید به آن توجه کنند و برای طراحی اپلیکیشن برنامه ریزی کنند، این است که استفاده از موبایل‌ها و تجهیزات هوشمند روز به روز در حال افزایش است و سهولت استفاده از آنها و به کارگیری در هر زمان و مکانی سبب‌شده که بتوان با طراحی اپلیکیشن مناسب و جذاب طیف وسیعی از مشتریان را به سمت کسب و کار خود سوق‌داد.

به راحتی می توان با طراحی اپلیکیشن کاربردی، خدمات و محصولات خود را در هر ساعتی از شبانه‌روز و در هر مکانی در اختیار مشتریان قرار‌داده و باعث رضایتمندی آنها شد. با پاسخگویی به سوالات و مشکلات مشتریان و همچنین برطرف‌کردن نیاز‌های آنها در اسرع وقت و به صورت آنلاین می تواند باعث جلب اعتماد آنها شده و مشتریان بالقوه و بالفعل زیادی را بتوانید از این طریق پشتیبانی‌کنید و به سود کلانی دست‌یابید.

طراحی اپلیکیشن

 معرفی کسب و کارهایی که از طراحی اپلیکیشن موبایل سود می برند:

حال که تا اینجای مطلب با تاثیر طراحی اپلیکیشن در پیشرفت و سود‌دهی صنایع و کسب و کار‌ها آشنا شدید، شاید برای شما این سوال پیش بیاید که آیا این موضوع در مورد همه کسب و کارها صحت دارد؟ چه کسب و کارهایی می توانند با طراحی اپلیکیشن کاربردی به درآمد و سود بالایی دست یابند؟ در پاسخ خوب است توجه شما را به این نکته جلب کنیم که طراحی اپلیکیشن برای رشد و افزایش درآمد هر زمینه کاری که مشغول فعالیت هستید، می تواند مفید واقع شود؛ چه هنگامی که به تازگی کسب و کاری را راه‌اندازی کرده‌اید و قصد‌‌دارید خدمات و محصولات خود را در بستری آسان و با قیمتی ارزان به مشتریان خود معرفی کنید، و یا هنگامی که دارای کسب وکاری هستید که به صورت سنتی در بازار مدت زمان زیادی است مشغول فعالیت هستید، باز هم می‌توانید طراحی اپلیکیشن را یک راه سریع برای رسیدن به مشتریان بیشتر و کسب درآمد بیشتر در‌نظر بگیرید. کسب و کارهایی که می‌توانند طراحی اپلیکیشن را برای پیشبرد اهداف و استراتژی‌های کسب و کار خود در  کوتاه مدت و بلند مدت مد‌نظر قرار بدهند، شامل کسب و کارهای زیادی می باشند که در ادامه به بررسی تاثیر مثبت طراحی اپلیکیشن بر برخی از کسب و کارهای رایج می پردازیم.

• بازی و سرگرمی و مدیا

کسب و کارهایی که مبنای کار آنها در زمینه بازی و سرگرمی است و همچنین در زمینه‌ی مدیا فعالیت می کنند، با طراحی اپلیکیشن‌های مختلف قادر‌خواهند بود گستره‌ی وسیعی از بازار هدف را در‌دست بگیرند. طراحی اپلیکیشن‌های سرگرمی و مدیا می تواند درآمد زیادی را نصیب کسب و کار شما کند. گوشی‌های موبایل و تجهیزات هوشمند مختلف جزو لاینفک زندگی مردم شده‌است. افراد زیادی هر‌روزه وقت خود را در شبکه‌های اجتماعی در اپلیکیشن‌های بازی و سرگرمی‌های مختلف می گذرانند. برای مثال شما می توانید به طراحی اپلیکیشن بازی بپردازید و از طریق شبکه تبلیغاتی موبایلی یا خریدهای درون برنامه‌ای درآمد کسب کنید. علاوه بر‌آن قابلیت های بیشتری که در این گونه اپلیکیشن ها در اختیار کاربر قرار می دهید، می تواند به صورت خرید اشتراک و پرداخت هزینه باشد. همچنین هنگامی که اپلیکیشن مدیا و یا بازی شما رشد کرد، می توانید برای خرید و دانلود آن هزینه‌ای را اختصاص‌دهید و از این طریق بتوانید مبلغ قابل توجهی سود کسب‌کنید.

• آموزشی

کسب و کارهای آموزشی از جمله کسب و کارهایی هستند که طراحی اپلیکیشن آموزشی می‌تواند در رشد و پیشرفت آنها سهم به‌سزایی داشته‌باشد. با توجه به این که این روزها همه‌ی دنیا با بیماری کرونا دست‌و‌پنجه نرم می‌کند و این بیماری حالا حالا ها قصد‌رفتن از بستر جامعه را ندارد و حضور افراد در جمع‌های آموزشی می تواند به گسترش این بیماری کمک کند، با طراحی اپلیکیشن برای کسب و کارهای آموزشی می توان تا حد زیادی جلوی گسترش این بیماری را گرفت. کسب و کارهای آموزشی با استفاده از اپلیکیشن‌ها می توانند آموزش‌های خود را بر بستر اینترنت و از طریق این برنامه‌ها بدون این که نیاز به مراجعه حضوری دانش‌آموزان باشد، ارائه دهند. کسب و کارهای آموزشی مختلفی اعم از گلدوزی، خیاطی و آموزش‌های درسی گرفته تا آموزش زبان‌های خارجی می‌توانند از طراحی اپلیکیشن برای پیشبرد اهداف آموزشی خود استفاده کنند. بنابراین اگر تا دیروز آموزش نیاز به حضور دانش‌آموز در محل آموزش داشت، امروزه می‌توان با طراحی اپلیکیشن مناسب این کار به صورت غیر‌حضوری آموزش‌ها و حتی آزمون‌های از راه دور را برگزار‌کرد و به کسب درآمد از این طریق ادامه داد.

حتی برخی از کسب وکارها اپلیکیشن آموزشی را به صورت خودآموز طراحی می کنند، که می توانند با فروش آن ها و یا خرید‌های درون برنامه ای که در این برنامه‌ها تعبیه می کنند، به کسب سود و درآمد بپردازند مثل کتاب های الکترونیکی و همچنین نرم‌افزار‌های آموزش زبان و ...

 • مشاوره

طراحی اپلیکیشن برای کسب و کارهایی که در زمینه مشاوره‌ای مشغول به کار هستند اعم از مشاوره روان شناسی، پزشکی، قضایی، مشاوره خانواده و مشاوره تحصیلی و ... می توانند فرصت مناسبی برای بهرمندی از سود بیشترو ارتباط بهتر و راحت‌تر با مخاطبان و بیماران خود باشد. طراحی اپلیکیشن برای مشاغل مشاوره‌ای سبب می‌شود که مخاطبان آنها خیلی راحت‌تر و بدون نیاز به مراجعه حضوری درخواست مشاوره دهند و مشاوران هم بدون محدودیت زمانی و مکانی می‌توانند به راحتی پاسخگوی مخاطبان خود باشند. این اپلیکیشن‌ها می‌توانند امکانات مختلفی داشته باشند. امکاناتی مانند پیام متنی، تماس تصویری، امکان درخواست مشاوره در ساعت  مورد نظر ، کاربری آسان ، پرداخت و دریافت مبلغ به صورت کاملا آنلاین بدون هیچ گونه اقدام فیزیکی می تواند در طراحی اپلیکیشن مشاوره مد نظر قرار گیرد. کسب و کارهای مختلفی که وجود دارند اعم از وکیل، پزشک، مشاوران حقوقی، مشاورین تحصیلی، مشاورین خانواده و ... می توانند با طراحی اپلیکیشن مشاوره پیشرفت‌ زیادی در رونق کسب و کار خود در کوتاه مدت شاهد باشند.

• توریست و گردشگری

سفر و گشت و گذار در طبیعت و دیدن مکان‌های دیدنی و تاریخی می‌تواند خستگی‌ کارهای روزانه را از انسان دور‌‌کند. کسب و کارهایی که در زمینه‌ی توریست و گردشگری فعالیت می کنند نیاز ضروری به طراحی اپلیکیشن دارند. این کسب و کارها می توانند در اپلیکیشن هایی که طراحی می‌کنند، اطلاعات کاملی در خصوص جاذبه‌های دیدنی و مکان‌هایی که قرار است مسافران و تور گردشگری خود را در آن مکان برگزارکنند، قراردهند. توریست‌ها و گردشگران نیز می‌توانند از طریق این اپلیکیشن‌ها به راحتی نسبت به هزینه، زمان، مکان و جاذبه های دیدنی که قرار است از آن بازدید کنند، اطلاعات  لازم را کسب کنند. همچنین گردشگران از اپلیکیشن های گردشگری و توریستی برای برنامه ریزی سفر خود استفاده خواهند کرد. و می‌توانند خدمات مورد نظر را از طریق این اپلیکیشن ها رزرو کنند و به مقایسه قیمت‌ها و امکانات و خدمات مختلف بپردازند. مکان‌یابی نیز از دیگر مزایای اپلیکیشن‌های توریستی است که  کمک زیادی به آنها می‌کند و در نهایت امر همه‌ی این موارد منجر به افزایش سود و درآمد، برای کسب و کارهایی که در زمینه طراحی اپلیکیشن توریستی سرمایه گذاری کرده‌اند، می‌شود.

طراحی اپ

• رزرواسیون هتل و مهمانخانه و رستوران

برای هتل‌ها و مهمانخانه‌ها نیز طراحی اپلیکیشن بسیار ضروری است. تاثیری که طراحی اپلیکیشن برای این گونه کسب و کارها دارد، خیلی بیشتر از سایر کسب و کارها و ملموس‌تر خواهد‌بود. هتل ها و مهمانخانه‌ها و رستوران‌ها می‌توانند از طریق این اپلیکیشن‌ها خدمات  خود را به مشتریان و مخاطبان خود معرفی کنند و امکان رزرو اتاق به صورت آنلاین و غیر‌حضوری را در هتل یا مهمانخانه فراهم‌آورند. حتی پرداخت هزینه‌ها هم می‌تواند از طریق این اپلیکیشن‌ها صورت‌گیرد. رستوران‌ها هم می‌توانند غذا‌ها و خدماتی که ارائه می‌دهند و همچنین قیمت غذا و سفارش گیری و رزرو میز و ... را در این گونه اپلیکیشن ها برای مخاطبان خود فراهم آورند. بنابراین، مشتریان می توانند بسیار راحت‌تر و سریع‌تر خدماتی که می‌خواهند را سفارش داده و یا رزرو‌کنند. این کار به رونق هتل‌ها و رستوران‌ها کمک بسیار زیادی می‌کند.

• مشاوره املاک

از دیگر کسب و کارهایی که می‌توانند با طراحی اپلیکیشن سود و منفعت زیادی داشته باشند، مشاورین املاک هستند. مشاورین املاک نیز می توانند اطلاعات لازم در خصوص خرید زمین و ملک و مسکن را در این نرم‌افزارها قرار‌دهند و املاکی که برای فروش دارند و شرایط اجاره املاک و فروش را در نرم افزارها در اختیار مشتریان قرار‌داده و با پاسخگویی آنلاین و غیر‌حضوری با مشتریان و مخاطبان داشته و از طریق اپلیکیشن‌های املاک بتوانند در رضایت و جلب نظر مشتری و در نهایت کسب سود بیشتر تلاش کنند.

• فروشگاه آنلاین

فروشگاههای آنلاین نیز از جمله کسب و کارهایی هستند که میتوانند با طراحی اپلیکیشن به فروش محصولات خود و ارائه خدمات بهتر به مشتریان بپردازند. همانطور که می دانید تعداد زیادی از مردم این روزها خرید خود را با گوشی های هوشمند خود انجام می دهند. دسترسی سریع به اینترنت و همچنین استفاده از گوشی در هر زمان و مکان باعث شده که این روش خرید از استقبال بالایی برخوردار باشد. کسب و کارها و فروشگاه‌های آنلاین با طراحی اپلیکیشن‌های فروشگاهی می‌توانند در جذب مشتریان موفقیت بسیار بالایی داشته‌باشند. کاربری آسان اپلیکیشن‌ها و طراحی جذاب آن‌ها و همچنین کسب اطلاعات در مورد محصولی که می‌خواهند بخرند و پرداخت از طریق اپلیکیشن، می‌تواند از جمله خدماتی باشد که در طراحی اپلیکیشن‌های فروشگاهی مد نظر قراربگیرد. همان طور که می‌دانید فروش و سود بیشتر همواره در تعامل و ارتباط بیشتر با مشتریان رقم می‌خورد. همچنین مشتریان می‌توانند از طریق اپلیکیشن‌ها و با لمس یک دکمه از تخفیف‌ها و جشنواره‌های تخفیفی که فروشگاه شما برگزار کرده است اطلاع پیداکنند. در نهایت اپلیکیشن‌های فروشگاهی تا حد زیادی می تواند در وقت مشتریان صرفه‌جویی کند و محصولات را خیلی بهتر و راحت‌تر به مشتریان خود معرفی‌کنند.

• بهداشت و درمان

کسب و کارهایی که در زمینه بهداشت و درمان فعالیت می‌کنند نیز طراحی اپلیکیشن را نباید فراموش‌کنند. این کسب و کارها می‌توانند خدمات بهداشتی و درمان خود را از طریق اپلیکیشن‌های بهداشتی و درمانی‌ای که طراحی کرده‌اند، به بیماران خود ارائه دهند. برای نمونه یک پزشک می تواند از طریق این برنامه ها به صورت غیرحضوری و لحظه‌ای وضعیت بیمار خود را کنترل‌کند و دستورات مراقبتی و بهداشتی لازم را در سریع‌ترین زمان ممکن به او ارائه دهند. همچنین خدمات درمانی که به صورت مشاوره‌های درمانی و آموزش‌های بهداشتی و درمانی است از بستر اپلیکیشن‌ها به راحتی قابل انجام است.

• مد و زیبایی لایف استایل

کسب و کار‌هایی که در زمینه‌ی مد و زیبایی و لایف استایل مشغول به فعالیت هستند نیز می‌توانند با طراحی اپلیکیشن کاربردی مخصوص کسب و کار خود خدماتی که به مشتریان خود ارائه می‌‌دهند را معرفی‌کرده و نمونه کارها و همچنین هزینه‌ها و زمان رزرو و .... را از طریق این اپلیکیشن‌ها در اختیار مشتریان خود قرار‌دهند.

• Ebook و مجله الکترونیکی

کسب و کارهایی که در زمینه‌ی کتاب و مجله فعالیت می‌کنند با طراحی اپلیکیشن کاربردی می‌توانند کتاب‌ها و مجلات خود را به صورت Ebook و مجله الکترونیکی در اختیار علاقه‌مندان قرار‌دهند. از جمله مزایای این کار این است که نیازی به انتشار این کتاب‌ها به صورت چاپی نیست، کافی است به صورت الکترونیکی کتاب‌ها را در اپلیکیشن منتشر کنید آن هم با قیمت بسیار کمتر از قیمت نسخه‌ی چاپی کتاب‌ها و مجلات. در این صورت به راحتی مخاطبان می‌توانند کتاب و مجله مورد نظر را خریداری کرده و در هر زمان و مکانی که بخواهند می‌توانند به محتوای کتاب دسترسی داشته و به مطالعه کتاب خود بپردازند. طراحی اپلیکیشن برای این گونه کسب و کارها امری ضروری و اجتناب ناپذیر است و می‌تواند سود و درآمد بسیار خوبی را نصیب صاحبان این گونه کسب و کارها بکند؛ زیرا که هم هزینه ارائه کتاب‌ها پایین می‌آید و هم مردم در هر زمان و مکانی که باشند، می‌توانند به خدمات کتاب فروشی آنلاین شما که با طراحی اپلیکیشن کتابفروشی آن را در اختیار مشتریان خود قرارداده‌اید دسترسی داشته باشند.

 

تاثیر طراحی اپ

نویسنده : وستا کانتنت تاریخ انتشار : پنج شنبه ۲ مرداد ۱۳۹۹
   همه مقالات   
 
 
 

درباره وستا


شرکت دانش بنیان وستا از سال 1390 فعالیت خود را در قالب یک تیم فنی با همکاری عده‌ای از جوانان خلاق و مصمم شروع کرد، جوانانی که به دنبال فردایی روشن روی خط تکنولوژی آنچه آموخته بودند را تبدیل به کدهای برنامه نویسی سایت یا اپلیکیشن می‌کردند. به منظور حضور در رقابت‌های بزرگتر تصمیم بر آن داشتیم که بعنوان یک شرکت فعالیت وسیع‌تری دنبال کنیم و این شد که شرکت وستا سیستم در قالب یک مجموعه فنی و مهندسی شکل گرفت و باعث شد حضور ما در جامعه فناوری ایران پر رنگ‌تر شود، با پیشرفت تکنولوژی و دسترسی بیشتر به اینترنت وستا توانست با ارائه تکنولوژی‌ها و فناوری‌های به‌روز بعنوان یک شرکت دانش‌بنیان شناخته شود و خود را در لیست برترین شرکت‌های ایران قرار دهد. ما در خانواده‌ی بزرگ وستا متشکل از چندین تیم از لاین‌های خدماتی برای تحقق رویاهایمان تلاش می‌کنیم و در کنار یکدیگر از تماشای آنچه روزی تصور کرده بودیم و حالا به آن تجسم بخشیده‌ایم لذت می‌بریم. اکنون آماده‌ایم تا با ارائه دانش و تخصص خود بر پایه تکنولوژی‌های مدرن به مشتریان و کارفرمایان عزیز خدمت‌رسانی کنیم.

از وستا بیشتر بدانید

نمادها و مجوزهای وستا


  • اینستاگرام وستا
  • لینکدین وستا
  • توئیتر وستا
  • فیسبوک وستا
  • آپارات وستا


Hello[at]Vestateam.net

تمام حقوق این سامانه برای شرکت وستا رهاورد طاها محفوظ بوده و هر گونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد © 2011-