میزان محبوبیت کلمه کلیدی طراحی وب و مشتقاتش در سرچ مردم اروپا

 
 
مقالات وستا

میزان محبوبیت کلمه کلیدی طراحی وب و مشتقاتش در سرچ مردم اروپا

استیو جابز: در نهایت همه چیز به سلیقه برمی‌گردد. بنیان‌گذار اپل، جمله‌ای حیاتی و کلیدی‌ای را برای آغاز کسب و کارهای سودده، چه دربازارهای مرسوم و چه در دنیای جذاب اینترنت، به بشریت هدیه داده است. بحث سلیقه‌ی مخاطب، نه تنها در کسب و کار، بلکه در جای جای زندگی ‌ما اهمیت فراوانی دارد. شما می‌توانید با دانستن سلیقه‌ی مخاطب خویش، خواسته‌هایتان را طبق معیار آنان تنظیم نمایید و به هدفتان برسید. در ادامه با ما همراه باشید تا به این شناخت، تسلط بیابید. در دنیای اینترنت، یکی از ابزار مرسوم برای دست یابی به این سلیقه، ابزار Google Trends است. شما با استفاده از این ابزار پیشرفته‌ی گوگل، توانایی آن را خواهید داشت که بدانید در هر موقعیت جغرافیایی، چه تعداد سرچ برای هر واژه‌ای انجام شده‌است؛ در این مقاله نیز از این ابزار برای به دست آوردن اطلاعات و آمار مورد نیاز استفاده شده است. در نظر داشته باشید که برای خواندن مقالات با موضوع مرتبط با سئو می‌توانید از اینجا وارد شده و برای دیدن همه‌ی مقالات از اینجا وارد شوید. با ما همراه باشید.

میزان محبوبیت کلمه کلیدی طراحی وب و مشتقاتش در سرچ مردم اروپا

طراحی وب

در جهانی که زبان‌ها به سمت یکی شدن می‌روند وبا پیشرفت پیام رسان‌ها فاصله‌های جغرافیایی معنایی ندارند، داشتن وب سایت اختصاصی، یکی از دغدغه‌های اکثر مدیران کسب‌ و کارها است. از اقتصادی بودن تا دسترسی شبانه روزی، بازاریابی گسترده و تعامل بهتر با مشتری، همگی قسمتی از ضرورت‌ها و مزایای طراحی یک وبسایت خوب است. در طرف دیگر داستان، دانستن این نکته که کدام ناحیه از جهان در این باره کنجکاوتر هستند، باعث مانور بیشتر براین مبحث می‌شود.

چرا قاره‌ی اروپا؟

 قاره‌ی اروپا، از مهاجرپذیرترین قاره‌های جهان است. قاره‌ی سبز، محبوب‌ترین قاره برای سکونت و حتی کار است. از طرفی، طراحی وب سایت فعالیتی است که نیاز به یک جایگاه خاص نداشته و می‌توان در هرجای دنیا پروژه‌های طراحی وب سایت را انجام داد. ارزش پول کشورهای اتحادیه‌ی اروپا و انگلستان، وسوسه‌ی ما را بیشتر هم می‌کند.

در ادامه به بررسی میزان سرچ عبارات Web Design، Web Designing، Web Designer، Website Design، Site Design، Site Designing، Site Designer در سراسر این قاره می‌پردازیم. از آنجاییکه Google Trends امکان سرچ کردن برمبنای قاره را ندارد، ما این واژگان را در سطح تمام دنیا به دست آورده‌ایم و سپس کشورهای اروپایی را به ترتیب بیشترین سرچ مرتب کرده‌ایم. در ادامه به آمار جالبی دست می‌یابیم، با‌ ما همراه باشید!

طراحی وب سایت

کلمه‌ی Web Design

1.    بریتانیا

بیشترین تعداد سرچ عبارت Web Design، متعلق به بریتانیا است که 29 درصد این آمار را در سطح اروپا را به خود اختصاص داده که اهمیت این کار را بیش از پیش بر ما عیان می‌کند. کشور انگلستان با داشتن پیشرفته‌ترین تکنیک‌های طراحی وب سایت، معروف‌ترین شرکت‌های این زمینه‌ی شغلی را در اختیار دارد. یکی از دلایل حرفه‌ای بودن انگلیسی‌ها در این زمینه این می‌تواند باشد که آنان سایت را از صفر کدنویسی نموده و آن را 100 درصد رسپانسیو کدنویسی می‌کنند.

2.    ایرلند

در یک رقابت تنگاتنگ با بریتانیا، ایرلند با 26 درصد، بعد از بریتانیا بیشترین تعداد سرچ این کلمه را به خود اختصاص داده است. می‌توان دلیل این نزدیکی آمار را هم مرز بودن این دو کشور، داشتن امکانات نوین برنامه نویسی و همچنین تبادل علم و اطلاعات، دانست.

3.    رومانی

در رتبه ی سوم این جدول، کشور رومانی را با درصد 17 در سطح اروپا ایستاده است. این میزان سرچ با توجه به جمعیت 19.5 میلیونی این کشور، عددی قابل ملاحظه است.

4.    پرتغال

کشور پرتغال با اختصاص 16 درصد جستجو، رتبه‌ی چهارم جستجوی این کلمه را در میان کشورهای اروپایی کسب نموده. نکته‌ی قابل ملاحظه آن است که جمعیت این کشور حدودا نصف کشور رومانی است، در نتیجه علاقه مندان بیشتری در این حوزه‌ی طراحی سایت در این کشور حضور دارند.

5.    صربستان

کشور صربستان که در جنوب غرب اروپا واقع شده با داشتن 12 درصد سرچ این کلمه در قاره اروپا و جمعیت 8 میلیونی، از مقاصد جذاب این حوزه از تکنولوژی می‌تواند باشد.

 

کلمه‌ی  Web Designing

1.    بریتانیا

باز هم بریتانیا  با اختصاص 28 درصد جستجو در سطح اروپا، در صدر جستجوی طراحی وب قرار گرفته است، البته میزان علاقمندی به جستجوی این کلمه، چیز دیگری را می‌گوید. میزان interest این کلمه 5 است که نشان دهنده‌ی این است که میزان سرچ کلمه‌ی Web Designing در حقیقت بسیار کمتر از سرچ واژه‌ی Web Design با میزان علاقمندی 17 است.

2.    ایرلند

باز در رتبه‌ی دوم ایرلند را می‌بینیم که دارای 22 درصد جستجوی کلمه‌ی Web Design در میان کشور‌های قاره‌ی اروپا است.

3.    اکراین

این کشور 42 میلیون نفری با اختصاص 11 درصد سرچ در اروپا و جایگاه سوم در جستجوی این واژه را به خود اختصاص داده است.

4.    روسیه

شاید جای تعجب نباشد که به علت هم مرز بودن روسیه با اکراین، روسیه نیز با اختصاص 11 درصد سرچ در اروپا و رتبه‌ای حدودا مشابه اکراین قرار بگیرد. صرفا جمعیت 144 میلیون نفری روسیه، میزان استقبال میان افراد را به وضوح میان این دو کشور نشان می‌دهد.

5.    سوئد

وایکینگ‌ها با داشتن سرچ 11 درصدی این کلمه در سطح اروپا و با توجه به جمعیت 10 میلیونی‌ کشورشان، مقصد جذابی برای سرمایه گذاری بر این واژه می‌تواند باشد.

 

Web Designer کلمه‌ی

1.    بریتانیا

باز هم بریتانیا و باز هم رتبه ی یک. آمار 26 درصدی در سطح اروپا، گویای تمامی مزایای طراح سایت و شغل طراحی سایت در این کشور است.

2.    ایرلند

مانند گذشته، ایرلند با تصاحب 23 درصد میان کشورهای اروپایی، در رتبه ی دوم این لیست جستجوی کلمه‌ی طراح وب سایت قرار گرفته است.

3.    فرانسه

مردم این کشور توریستی، تاکنون استقبال خوبی از واژه‌ی Web نشان نداده‌اند، هرچند در ارتباط با واژه‌ی Web Designer توانستند با کسب 19 درصد سرچ در اروپا در رتبه‌ی سوم باشند.

4.    پرتغال

این کشور با تصاحب 16 درصد سرچ در اروپا در رتبه‌ی چهارم این لیست قرار گرفته است.

5.    ایتالیا

کشور چکمه، مانند همتای پرتغالی‌اش با کسب 16 درصد سرچ در اروپا در رتبه‌ی پنجم این لیست قرار گرفته است. نکته ی قابل ذکر آن است که این کشور 60 میلیون نفری، جمعیتی حدود 6 برابر پرتغال 10 میلیونی را دارا است.

 

Website Design

1.    بریتانیا

طبق روال قبلی و استقبال از مشتقات Web در این ناحیه، بریتانیا با 36 درصد سرچ در سطح اروپا و عدد 18 در دنیا، رتبه‌ی یک را کسب نموده است. استقبال از این واژه در بریتانیا، بسیار بیشتر از 3 واژه‌ی پیشین است.

2.    ایرلند

همانند همتای بریتانیایی استقبال بسیاری از کلمه‌ی طراحی وب سایت در ایرلند شده است. درصد سرچ اروپای آن 32 است.

3.    صربستان

با اختلاف فاحش و12 درصدی سرچ در اروپا، صربستان در رتبه‌ی سوم قرار گرفته است.

4.    هلند

با جمعیتی 17 میلیونی، درصد سرچ 10 در سطح اروپا، رتبه‌ی چهارم را در این جدول به دست آورده است.

5.    پرتغال

مانند هلند، درصد سرچ 10 برای کلمه‌ی طراحی سایت در سطح اروپا را به دست آورده در حالیکه جمعیت پرتغال حدودا نصف هلند است.

 

 

Site Design

1.    فرانسه

نه تنها در سطح اروپا، بلکه در سطح جهان نیز فرانسه جزو رتبه‌های برتر در سرچ واژه‌ی Site Design قرار دارد که نشان از استقبال مردم این کشور از عبارت Site است. درصد سرچ اروپایی این کشور 27 می‌باشد.

2.    پرتغال

با وجود آنکه پرتغال در مشتقات Web نیز حضور داشت اما میزان سرچ عبارت Site Design بسیار بیشتر است و درصد سرچ آن در اروپا 19 درصد است.

3.    رومانی

همچون دو کشور مذکور، در رومانی نیز استقبال از این عبارت بسیار بیشتر از مشتقات Web و درصد سرچ آن در اروپا 19 درصد است.

4.    ایرلند

درحالی ایرلند در رتبه ی 4 قرار گرفته که درصد سرچ آن در اروپا 19 درصد است که بالاترین میزان سرچ را بین دیگر مشتقات این عبارت را در این کشور دارد.

5.    بلژیک

بلژیک با 17 درصد سرچ در اروپا رتبه ی پنجم جستجوی کلمه‌ی سایت را به دست آورده است.

 

Site Designing

تنها کشور اروپایی که این عبارت در آن سرچ شده بریتانیا است. البته در دنیا به جز بریتانیا، هند، فیلیپین و آمریکا نیز این عبارت را سرچ نموده‌اند.

 

Site Designer

1.    فرانسه

با کسب 29 درصد از سرچ‌های اروپا و میزان علاقمندی سرچ 96 ، استقبال بی‌نظیری از این عبارت در فرانسه میشود که جای تامل دارد.

2.    بریتانیا

در بریتانیا نیز این عبارت بسیار بیشتر از مشتقات Web سرچ شده و دارای 24 درصد سرچ در اروپا است.

3.    بلژیک

 با توجه به نزدیک بودن زبان و فرهنگ بلژیک به فرانسه، در زمینه ی سرچ Site Designer نیز دارای 22 درصد سرچ در اروپا است.

4.    هلند

با اختلاف فاحشی نسبت به سایر کشورهای یاد شده، هلند با 12 درصد سرچ در سطح اروپا، دارای رتبه‌ی چهارم است.

5.    آلمان

آلمان برای اولین بار در این لیست و با کسب 6 درصد از میزان سرچ کلمه‌ی طراح سایت در رتبه‌ی پنجم قرار گرفته‌ است.

 

در این مقاله سعی برآن بود که تمامی مشتقات مهم طراحی وب به زبان انگلیسی مورد استفاده قرار بگیرد و با توجه به گستردگی این موضوع، میزان محبوبیت این مشتقات خدمت شما ارائه شد. با توجه به رقابت موجود درعرصه‌ی دیجیتال مارکتینگ، اهمیت دادن به این نکته که کدام عبارت در کجای جهان محبوب‌تر است، و با توجه به اهمیت دادن به خواسته‌های مخاطبانتان، می‌توانید بازدیدکنندگان بیشتر و در نتیجه مشتری‌های بیشتری را جذب نمایید. این نکته را فراموش نکنید، دانستن سلیقه‌ی مخاطب، شما را فرسنگ‌ها جلو می‌برد.

اگر به موضوعات مرتبط با سئو علاقه دارید، برای خواندن مقالات می‌توانید از اینجا وارد شوید. 

نویسنده : وستا کانتنت تاریخ انتشار : دو شنبه ۸ دی ۱۳۹۹
   همه مقالات   
 
 
 

درباره وستا


شرکت دانش بنیان وستا از سال 1390 فعالیت خود را در قالب یک تیم فنی با همکاری عده‌ای از جوانان خلاق و مصمم شروع کرد، جوانانی که به دنبال فردایی روشن روی خط تکنولوژی آنچه آموخته بودند را تبدیل به کدهای برنامه نویسی سایت یا اپلیکیشن می‌کردند. به منظور حضور در رقابت‌های بزرگتر تصمیم بر آن داشتیم که بعنوان یک شرکت فعالیت وسیع‌تری دنبال کنیم و این شد که شرکت وستا سیستم در قالب یک مجموعه فنی و مهندسی شکل گرفت و باعث شد حضور ما در جامعه فناوری ایران پر رنگ‌تر شود، با پیشرفت تکنولوژی و دسترسی بیشتر به اینترنت وستا توانست با ارائه تکنولوژی‌ها و فناوری‌های به‌روز بعنوان یک شرکت دانش‌بنیان شناخته شود و خود را در لیست برترین شرکت‌های ایران قرار دهد. ما در خانواده‌ی بزرگ وستا متشکل از چندین تیم از لاین‌های خدماتی برای تحقق رویاهایمان تلاش می‌کنیم و در کنار یکدیگر از تماشای آنچه روزی تصور کرده بودیم و حالا به آن تجسم بخشیده‌ایم لذت می‌بریم. اکنون آماده‌ایم تا با ارائه دانش و تخصص خود بر پایه تکنولوژی‌های مدرن به مشتریان و کارفرمایان عزیز خدمت‌رسانی کنیم.

از وستا بیشتر بدانید

نمادها و مجوزهای وستا


  • اینستاگرام وستا
  • لینکدین وستا
  • توئیتر وستا
  • فیسبوک وستا
  • آپارات وستا


Hello[at]Vestateam.net

تمام حقوق این سامانه برای شرکت وستا رهاورد طاها محفوظ بوده و هر گونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد © 2011-