معرفی پادکست, پادکست فارسی, معرفی پادکست فارسی

 
 
مقالات وستا

معرفی بهترین پادکست‌های فارسی

معرفی بهترین پادکست‌های فارسی

یکی از قدیمی‌ترین لذت‌هایی که بشر همواره در حال تجربه کردن آن است، شنیدن است؛ شنیدن داستان، موسیقی و حتی صدای آب، همگی گوشه‌ای از ابزاری هستند که باعث این تجربه می‌شوند. با توجه به این ذات غریزی انسان، بشر در اولین خلاقیت خود در این عرصه، رادیو را اختراع کرد. با گذشت روزها و پیشرفت تکنولوژی، دوران تلویزیون آغاز شد؛ در همین زمان، رادیو، برای چند دهه افول کرد اما با پیشرفت تکنولوژی و به وجود آمدن پادکست‌ها، همه چیز تغییر کرد. با توجه به محبوبیت پادکست در کشور ما و کمبود منابعی که بهترین پادکست‌های فارسی را معرفی کند، در این مقاله شما را با آن‌ها آشنا می‌کنیم. در نظر داشته باشید که برای دیدن همه‌ی مقالات از اینجا وارد شوید و برای شنیدن پادکست‌های تولید شده در تیم وستاسیستم اینجا را کلیک کنید. با ما همراه باشید.

پادکست فارسی,پادکست,چنل بی ناوکست ساگا دیالوگ باکس,بادکوبه,10صبح,پرچم سفید,چکش,رادیو قرمز,مبل قرمز,رادیو مرز,کتاب‌خوان

 

1. پادکست چنل بی

این پادکست که به روایت داستان‌های واقعی می‌پردازد. علی بندری مؤسس پادکست چنل بی است. پادکست چنل بی، برای اولین بار توسط علی بندری و در سال 1394 شروع به پخش شدن کرد. فعالیت تیم چنل بی در ابتدا شامل شرح داستان‌های مهیجی بود که در دنیای واقع رخ داده‌بودند؛ پادکست چنل بی امروزه با گسترش تیم خود اقدام به تولید پادکست‌های غیرداستانی نیز می‌کند. چنل دیگر این گروه، با نام بی پلاس شناخته می‌شود.

پادکست چنل‌بی

2. پادکست ناوکست

این پادکست، یکی از معروف‌ترین پادکست‌هایی است که به انجام کار ترجمه پرداخته‌است. در حقیقت در پادکست ناوکست، تمامی اعضای تیم در حال تلاش برای ترجمه و خوانش کتاب انسان خردمند هستند. این کتاب که مانند یک بمب در جهان منفجر شد، توانست طرفداران زیادی را در سراسر دنیا به خود جذب کند. تمامی فعالیت پادکست به ترجمه و خواندن این کتاب محدود شده‌است. مزایایی که ناوکست در مسیر خودشناسی به افراد می‌دهد، آن را به یکی از معروف‌ترین پادکست‌های ایرانی تبدیل کرده‌است.

پادکست ناوکست

3. پادکست ساگا

پادکست ساگا، معروف‌ترین پادکست در حوزه تاریخ است. این پادکست توانسته با استفاده از آواها و اساطیر تمامی فرهنگ‌های کهن، جای خود را در دل طرفداران زیادی تثبیت نماید. پادکست ساگا، شما را به فرهنگ‌های باستان می‌برد و اساطیر این فرهنگ‌ها را با استفاده از بیانی شیوا، برای شما تمثیل می‌کند. از آن جایی که دوستداران تاریخ و اسطوره، بخش عمده‌ای از شنوندگان دنیای پادکست را تشکیل می‌دهند، شنیدن پادکست ساگا، انتخاب مناسبی خواهد بود.

پادکست ساگا

4. پادکست دیالوگ باکس

تیم دیالوگ باکس از ابتدای تأسیس تاکنون، مانند یک واسطه در میان سینما و ادبیات عمل کرده‌است. مهدی ستوده، بنیان‌گذار دیالوگ باکس، با مدیریت مناسب و استراتژی‌های هوشمندی که برای این پادکست در نظر گرفته‌است، توانسته که شنوندگان را به دنیای سینمای ایران فرو ببرد. در حقیقت، تلفیق شعر و سینمای ایران باعث شده که هر شنونده‌ای، با میل کامل، به دنیای سینما و ادبیات ایران پیوند بخورد.

پادکست دیالوگ‌باکس

5. پادکست بادکوبه

پادکست بادکوبه، جزو بهترین پادکست‌های آموزشی در میان پادکست‌های فارسی زبان در زمینه‌ی تبلیغات و مارکتینگ است. در حقیقت پادکست بادکوبه با استفاده از متخصصان حوزه‌های مختلف، شما را در امر راه‌اندازی انواع کسب و کارها و شروع هر استارت‌آپی یاری می‌دهد. پادکست بادکوبه نه تنها در حیطه‌ی کسب و کار، بلکه در حیطه‌ی انواع اطلاعات عمومی مرتبط با کسب و کارها نیز اقدام به تولید پادکست می‌کند. اکثر شنوندگان پادکست بادکوبه افرادی هستند که به دنبال رسیدن به جایگاه خوبی در زمینه اقتصادی هستند.

 

6. پادکست 10 صبح

این پادکست که تولیدش از سال 1396 آغاز شده حول محور کارآفرینی می‌چرخد. در پادکست 10 صبح، دو نفر به نام‌های میثم زرگرپور و امید اخوان، با یکدیگر گفتگوهای جذابی می‌کنند. این بحث‌ها که اکثرا به شیوه‌ی رد و بدل کردن انواع تجربیات در زمینه‌ی کارآفرینی هستند، به تمامی افرادی که تصمیم به راه‌اندازی استارت‌آپ موفقی دارند، کمک می‌کند. نکته‌ی جالب پادکست 10 صبح آن است که گفتگوها کاملا بر اساس بداهه هستند.

پادکست 10صبح

7. پادکست پرچم سفید

پادکست پرچم سفید، دیگر پادکست تاریخی است که طرفداران زیادی در ایران دارد. این پادکست برخلاف نامش به بازگویی تلخ‌ترین اتفاقات تاریخ بشریت می‌پردازد. همانطور که می‌دانید پرچم سفید، نماد صلح است اما در پادکست پرچم سفید، گویندگان به شرح دردناک‌ترین جنگ‌هایی که بشر به خود دیده‌است می‌پردازند. عبرت گرفتن از گذشته، یکی از اهدافی است که پادکست پرچم سفید به دنبال آن است. شنیدن پادکست پرچم سفید علاوه بر ایجاد سرگرمی، درس‌های زیادی را به شما خواهد آموخت.

پادکست پرچم‌سفید

8. پادکست چکش

صنم حیدری، مؤسس پادکست چکش، دست به یک تلفیق بسیار جالبی زده‌است. در این پادکست، مسائل هنری به شیوه‌ای کاملا متفاوت با شیوه‌های دیگر، بررسی می‌شوند. در پادکست چکش، با مسائلی آشنا می‌شوید که هنر را تحت تأثیر خود قرار داده و به مرور باعث ایجاد تغییرات سیاسی و تاریخی گسترده‌ای شده‌اند. در حقیقت با شنیدن پادکست چکش، علاوه بر آشنایی با هنرهای متفاوت، با تاریخ و سیاست نیز آشنا می‌شوید.

 

9. پادکست رادیو قرمز

پادکست رادیو قرمز، جزو معروف‌ترین پادکست‌های فارسی زبان است. رادیو قرمز، تیم بسیار معروفی در سطح ایران دارد. در حقیقت پادکست رادیو قرمز به قدری موفق بوده که توانسته در سایر شبکه‌های اجتماعی نیز، حرفی برای گفتن داشته باشد. این پادکست که دارای گفتمانی با لحن کمدی اجتماعی است، شما را به شیوه‌ی کاملا متفاوتی می‌خنداند. تیم رادیو قرمز با استفاده از کمدی، مسائل مهمی که در سطح جامعه رخ می‌دهد را شرح می‌دهد.

 

10. پادکست مبل قرمز

پادکست مبل قرمز، یکی از پادکست‌های معروفی است که به شما کمک می‌کند که اطلاعات کاملی درباره زندگی مشترک به دست آورید. در حقیقت، تیم پادکست مبل قرمز با تمرکز بر روابط عاطفی میان افراد، شما را با چالش‌های متفاوتی که در این مسیر با آن برخورد می‌کنید، آشنا می‌کند. پادکست مبل قرمز توسط دو گوینده‌ی مجرب خود به نام‌های الیاس گرجی و اکرم عبدی و گاهی نیز با حضور کارشناس خود علی شهاب، عرضه می‌شود.

پادکست مبل‌ قرمز

11. پادکست رادیو مرز

پادکست رادیو مرز، تیم متعهدی به مسائل اجتماعی دارد. رادیو مرز با هدف نزدیک کردن افراد جامعه به یکدیگر، فعالیت خود را در عرصه‌ی تولید پادکست آغاز کرد. یکی از مهم‌ترین نکاتی که در پادکست رادیو مرز به آن پرداخته می‌شود، مسائلی هستند که باعث ایجاد فاصله در میان افراد یک جامعه می‌شوند. پادکست رادیو مرز با بررسی این مسائل اقدام به واکاوی کامل آن‌ها می‌کند و سپس برای برطرف کردن آن‌ها، راهکارهای مختلفی می‌دهد.

 

12. پادکست کتاب‌خوان

برنامه‌ی کتاب‌خوان، یکی از محبوب‌ترین برنامه‌هایی است که در تلویزیون پخش می‌شود. پادکست کتاب‌خوان نیز، با استفاده از تیم حرفه‌ای خود، مانند همتای تلویزیونی خود، جزو پرطرفدارترین پادکست‌های فارسی است. این پادکست با خوانش حرفه‌ای و بسیار زیبای تعداد زیادی از کتاب‌ها، به عنوان یک ابزار جدیدی برای افزایش ساعت کتابخوانی در کشور، شناخته می‌شود. در حقیقت با استفاده از پادکست کتاب‌خوان می‌توانید، زمانی که سوار مترو و اتوبوس هستید و یا در حال انجام کاری هستید که نیاز به تمرکز ندارد، به بهترین کتاب‌ها گوش کنید.

13. پادکست رادیو رشدینو

اگر فردی هستید که به دنبال راه‌اندازی یک کسب و کار جدید است، رادیو رشدینو، بهترین راهنمای شما در این زمینه خواهد بود. در حقیقت، در پادکست رادیو رشدینو شما می‌توانید انواع مختلفی از پیشنهادها و راهنمایی‌ها برای راه‌اندازی هر کسب و کاری را گوش نمایید. پادکست رادیو رشدینو علاوه بر ارائه‌ ایده‌های جدید، به آن دسته از افرادی که دچار شکست‌های مختلفی در کسب و کار خود شده‌اند نیز راهکارهایی ارائه می‌دهد.

پادکست رشدینو

14. پادکست نیماتودی

امروزه شبکه‌های اجتماعی به عنوان مهم‌ترین بستری که افراد، زمان زیادی را در آن می‌گذرانند، شناخته می‌شوند. پادکست نیماتودی، به عنوان یکی از مهم‌ترین مراجعی که اطلاعات جامعی در حیطه‌ی شبکه‌های اجتماعی در اختیار کاربران قرار می‌دهد شناخته می‌شود. پادکست نیماتودی با بررسی مهم‌ترین نکات مرتبط با شبکه‌های اجتماعی، در حیطه‌ی دیجیتال مارکتینگ نیز وارد می‌شود. با توجه به آن این پادکست از محتوای جذابی استفاده می‌کند، طرفداران آن نیز در ایران، زیاد هستند.

پادکست نیماتودی

15. پادکست سین جیم

موضوع پادکست سین جیم، کاملا همخوان با نام این پادکست است. پادکست سین جیم در ابتدا با عنوان "تد اند مورد" پخش می‌شد. این پادکست که در ابتدا با یک میزبان به نام آریا واحدی، تولید می‌شد، پس از یک سال توقف، با حضور میزبان دوم به نام امیر حسین، فعالیت خود را با عنوان سین جیم ادامه داد. موضوعات پادکست سین جیم متفاوت بوده و در هر اپیزود، به بررسی مسائل مختلفی می‌پردازد که بر زندگی شما تأثیرگذار است.

 

16. پادکست رادیو بلاکچین

پادکست بلاکچین یکی از محبوب‌ترین پادکست‌هایی است که موضوعی بسیار کاربردی را به عنوان موضوع پادکست خود انتخاب کرده‌است. در پادکست رادیو بلاکچین، همانطور که از نامش پیدا است، موضوعات مهمی مانند بیت کوین و بلاکچین، زیر ذره‌بین می‌روند. از آن جایی که این پادکست به بررسی موضوعاتی که این روزها ترند شده‌اند، شنیدن و یادگیری از آن‌ها، کار بسیار مفیدی خواهد بود.

پادکست رادیو بلاکچین

17. پادکست مترونوم

پادکست مترونوم، یکی از معروف‌ترین پادکست‌های فارسی زبان است که به بررسی موسیقی‌ها و آهنگ‌های مختلفی می‌پردازد. این پادکست پس از معرفی معروف‌ترین موسیقی‌های ایرانی، تاریخچه‌ی آن و نحوه‌ی ساخته شدنش را زیر ذره‌بین می‌برد. این پادکست با اتکا بر دانش موسیقیایی تولیدکنندگانش، طرفداران زیادی در ایران دارد.

پادکست مترونوم

سخن آخر

پادکست‌ها یکی از مهم‌ترین ابزاری هستند که می‌توانند زمان مرده‌ی شما را به بهترین شیوه به کار گیرند. در حقیقت با استفاده از پادکست شما می‌توانید به جز سرگرم شدن، اطلاعات عمومی و تخصصی خود را در زمینه‌های متنوع بهبود بخشید. در این مقاله با تمرکز بر مهم‌ترین و بهترین پادکست‌های فارسی زبان، سعی کردیم که شما را با پادکست‌هایی آشنا کنیم که در حیطه‌های مختلف، از شهرت و کیفیت خوبی برخوردار هستند.

نویسنده : وستا کانتنت تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۹
   همه مقالات   
 
 
 

درباره وستا


شرکت دانش بنیان وستا از سال 1390 فعالیت خود را در قالب یک تیم فنی با همکاری عده‌ای از جوانان خلاق و مصمم شروع کرد، جوانانی که به دنبال فردایی روشن روی خط تکنولوژی آنچه آموخته بودند را تبدیل به کدهای برنامه نویسی سایت یا اپلیکیشن می‌کردند. به منظور حضور در رقابت‌های بزرگتر تصمیم بر آن داشتیم که بعنوان یک شرکت فعالیت وسیع‌تری دنبال کنیم و این شد که شرکت وستا سیستم در قالب یک مجموعه فنی و مهندسی شکل گرفت و باعث شد حضور ما در جامعه فناوری ایران پر رنگ‌تر شود، با پیشرفت تکنولوژی و دسترسی بیشتر به اینترنت وستا توانست با ارائه تکنولوژی‌ها و فناوری‌های به‌روز بعنوان یک شرکت دانش‌بنیان شناخته شود و خود را در لیست برترین شرکت‌های ایران قرار دهد. ما در خانواده‌ی بزرگ وستا متشکل از چندین تیم از لاین‌های خدماتی برای تحقق رویاهایمان تلاش می‌کنیم و در کنار یکدیگر از تماشای آنچه روزی تصور کرده بودیم و حالا به آن تجسم بخشیده‌ایم لذت می‌بریم. اکنون آماده‌ایم تا با ارائه دانش و تخصص خود بر پایه تکنولوژی‌های مدرن به مشتریان و کارفرمایان عزیز خدمت‌رسانی کنیم.

از وستا بیشتر بدانید

نمادها و مجوزهای وستا


  • اینستاگرام وستا
  • لینکدین وستا
  • توئیتر وستا
  • فیسبوک وستا
  • آپارات وستا


Hello[at]Vestateam.net

تمام حقوق این سامانه برای شرکت وستا رهاورد طاها محفوظ بوده و هر گونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد © 2011-