لزوم فروشگاه اینترنتی در دوران کرونا

 
 
مقالات وستا

لزوم داشتن فروشگاه اینترنتی در دوران کرونا

با همه‌ گیری ویروس کرونا و شروع قرنطیه‌‌ های سراسری، شوک بزرگی به بسیاری از کسب‌ وکار‌ها وارد شد. اما در این میان بودند کسب‌وکارهایی که تهدید را به فرصت تبدیل کرده و از این موقعیت نهایت استفاده را کسب کردند؛ آن کسب‌وکارها، کار خود را در فضای اینترنت گسترش داده و با راه‌اندازی فروشگاه‌های انلاین خود، از رقبای خود پیشی گرفته‌اند. با توجه به اینکه زمان نسبتا زیادی طول خواهد کشید تا اوضاع جهان، به حالت قبل بازگردد؛ در این مقاله می‌خواهیم به لزوم داشتن فروشگاه‌های اینترنتی در دوران همه‌گیری کرونا بپردازیم. با ما همراه باشید.

 

فروشگاه اینترنتی

همچنین می‌توانید از طریق این لینک، دیگر مقالات بازاریابی محتوایی در بلاگ وستا را مشاهده و مطالعه نمایید. 

کرونا، تعیین کننده‌ترین رویداد سال 2020

بعد از گذشت بیش از یکسال از شیوع کرونا ویروس، بیان این موضوع که شروع همه‌گیری ویروس کرونا و پیامدهای ناشی از آن، یکی از رودیداد‌های تعیین کننده‌ی سال گذشته و سال‌های پیش رو است؛ امری بدیهی می‌باشد. وضعیت جهان به یکباره، دچار تغییرات زیادی شد. مردم تا مدت‌ها نمی‌توانستند کنار هم جمع شوند؛ رستوران ها، کافی شاپ‌ها، سالن‌های سینما، سالن‌های ورزشی، تمامی کسب‌وکارها و فروشگاه‌هایی که به صورت حضوری فعالیت می‌کردند به  یکباره تا چندین ماه، مجبور به تعطیلی و عدم فعالیت شدند. با این حال بعد از گذشت این مدت زمان، تعداد افرادی که برای تجمع در یک مکان امن در نظر گرفته می‌شوند از هزاران نفر به ده نفر کاهش یافته است.

در این زمان، تغییرات زیادی در سبک زندگی مردم بوجود آمده است که تا پایان این همه‌گیری و احتمالا حتی بعد از پایان آن، با مردم خواهد بود. یکی از تغییرات بسیار مهم که مرتبط با موضوع امروز مقاله‌ی ماست، تغییر در نحوه‌ی خرید کردن مردم است. تا قبل از این اتفاق، اکثریت مردم، ترجیح می‌دادند که محصولات و خدمات مورد نیاز خودشان را از به صورت حضوری تهیه کنند و درصد کمی حاضر به خریدهای آنلاین بودند. اما با اعمال قرنطینه‌های سراسری و تعطیلی مراکز فروش حضوری، درصد قابل توجهی از فروش‌ها را می‎‌توان حاصل از خریدهای آنلاین دانست.

 شاید شما هم اسم جف بزوس به گوشتان خورده باشد. جف بزوس بعد از ایلان ماسک، دومین فرد ثروتمند جهان است. او صاحب یک فروشگاه اینترنتی است که در ابتدا تنها چیزی که برای فروش داشت، کتاب بود؛ اما بعد از گذشت چندین سال، حال در فروشگاه آمازون، همه چیز از سراسر جهان قابل خرید و ارسال می‌باشد. نتایج سه ماهه اول نشان می‌دهد که فروش سالانه این شرکت به رغم همه گیری کرونا، ۴۴ درصد افزایش داشته و به ۱۰۸.۵ میلیارد دلار رسیده است.


 

نمونه‌ی داخلی آن را می‌توان به فروشگاه دیجی‌کالا اشاره کرد که بزرگ‌ترین فروشگاه آنلاین خرده فروشی در ایران است. با توجه به آمارهای اعلام شده از سمت خود دیجی کالا، بعد از شیوع کرونا، سفارش‌های روزانه دیجی کالا از روزی 200 هزار آیتم در اوایل اسفند 98، اواخر بهار ۹۹ با رشد ۷۰ درصدی مشتریان جدید به ۵۰۰ هزار سفارش در روز ارتقا یافت؛ یعنی دو تا سه برابر شدن خریدها و سفارش کالاها در یک بازه کوچک و در وضعیتی که کل کشور در حالتی نیمه تعطیل به سر می‌برد.

مزایای فروش آنلاین در دوران کرونا

همان طور که می‌دانید به علت سرعت انتقال و شیوع ویروس کرونا، تا جایی که امکان دارد باید از تجمعات و حضور در مکان‌های شلوغ مانند فروشگاه‌ها و بازارها خودداری کرد. علاوه بر آن، راه‌اندازی فروشگاه آنلاین نسبت به فروشگاه‌های حضوری مزایایی دارد که در اینجا به چند نمونه از این مزایا می‌پردازیم.

1. صرفه‌جویی در هزینه‌ها

برای راه‌اندازی یک فروشگاه، باید هزینه‌های زیادی را بابت اجاره یا خرید یک مکان بپردازید. همچنین اگر قصد داشته باشید که فروشگاه شما بیشتر دیده شود، باید مقدار بیشتری هزینه کنید تا در خیابان‌ها و مکان‌های بهتر بتوانید یک فروشگاه را راه‌اندازی کنید. اما اگر با آنلاین کردن کسب‌وکار خود، در ابتدا از این هزینه‌ها می‌توانید صرف نظر کرده و در بخش بهتری آن را هزینه کنید. همچنین برای بیشتر و بهتر دیده شدنتان، می‌توانید از متخصصین طراحی سایت کمک گرفته و نه تنها در شهر خود، بلکه در سطح کشوری دیده شوید.

در نظر داشته باشید که اگر هنوز برای کسب‌وکار خود وب‌سایت ندارید، می‌توانید از خدمات طراحی وب‌سایت وستا سیستم استفاده کنید. می‌توانید برای دریافت مشاوره از اینجا وارد شده و همچنین می‌توانید برای مشاهده‌ی نمونه کارهای طراحی وب‌سایت از اینجا وارد شوید.

2.  مشتریان همگانی از همه جا!

اگر شما ب خرید یا اجاره‌ی یک مکان، کسب‌وکار خود را راه اندازی کرده باشید؛ مشتریان شما از ساکنین محله‌های اطراف و در خوش‌بینانه‌ترین حالت، از مناطق اطرافتان خواهد بود. اما زمانی که کسب‌وکار خود را با مشاوره و کمک متخصصین این زمینه، آنلاین کنید، علاوه بر شهر و استان خود، از سراسر کشور برای کسب‌وکار خود مشتری خواهید داشت.

3.  فروش در هر زمان و هر مکان

یکی دیگر از محدودیت‌های فروشگاه‌های حضوری، محدودیت‌های زمانی آن است. اما فروشگاه‌های آنلاین، امکان خرید را برای مشتریان در هر ساعت و در هر مکانی را فراهم می‌کنند و این موضوع به علت فراهم کردن راحتی و آسایش هنگام خرید، موجب جلب رضایت مخاطبان و مشتریان می‌شود.

4.  ویترین بهتر محصولات

در ویترین فروشگاه‌های حضوری، به علت محدودیت مکان، تعداد کمی از محصولات را میتوان به نمایش گذاشت و در نتیجه احتمال فروش نیز کمتر می‌شود. اما در فروشگاه‌های آنلاین، شما محصولات بیشتری را می‌توانید به نمایش گذاشته و با افزایش نرخ بازدید، میزان فروش خود را افزایش دهید.

فروشگاه آنلاین جایی برای انواع محصولات و خدمات

شاید تا چند سال قبل تصور اینکه در بستر اینترنت بتوان هر چیزی را خرید و هر چیزی را فروخت، دور از ذهن بوده باشد اما امروزه به ویژه بعد از همه‌گیری کرونا، تقریبا می‌توان گفت همه چیز را با یک کلیک در اینترنت می‌توان برای خرید و فروش پیدا کرد. علاوه بر فروش محصولات در اینترنت، می‌توان انواع خدمات را به صورت آنلاین ارائه نمود.

یکی از پرطرفدارترین این نوع خدمات، خدمات مشاوره‌ای است که با استقبال زیادی از سوی مخاطبان مواجه می‌شود. به عنوان مثال، سامانه مشاوره آنلاین مشیر که طراحی آن توسط تیم وستا سیستم انجام شده است، با استفاده از مشاوران متخصص از سراسر کشور، بهترین خدمات مشاوره‌ای را در زمینه‌های روانشناسی، خانواده، کسب‌وکار، وکالت و مسائل قضایی مشغول به فعالیت است. با استفاده از این سامانه، می‌توان در هر مکانی و با هزینه‌ی به صرفه، از خدمات مشاوره استفاده نمود.

شما می‌توانید از اینجا وارد شده و دیگر نمونه طراحی‌های انجام شده توسط تیم وستا سیستم را مشاهده کنید. همچنین اگر در این زمینه نیاز به مشاوره دارید، می‌توانید از اینجا وارد شوید. 

سخن آخر

همانطور که پیشتر خواندید، اهمیت فروشگاه اینترنتی در دوران کرونا بر هیچ کس پوشیده نیست. پس بهتر است هرچه زودتر کسب‌وکار خود را وارد فضای آنلاین کنید. اگر در این زمینه نیاز به مشاوره دارید، می‌توانید از اینجا وارد شوید. همچنین می‌توانید وارد بلاگ وستا شده و مقالات مرتبط با دیجیتال مارکتینگ را از اینجا مشاهده و مطالعه نمایید. 

از همراهی شما، متشکریم.

نویسنده : وستا کانتنت تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۸ خرداد ۱۴۰۰
   همه مقالات   
 
 
 

درباره وستا


شرکت دانش بنیان وستا از سال 1390 فعالیت خود را در قالب یک تیم فنی با همکاری عده‌ای از جوانان خلاق و مصمم شروع کرد، جوانانی که به دنبال فردایی روشن روی خط تکنولوژی آنچه آموخته بودند را تبدیل به کدهای برنامه نویسی سایت یا اپلیکیشن می‌کردند. به منظور حضور در رقابت‌های بزرگتر تصمیم بر آن داشتیم که بعنوان یک شرکت فعالیت وسیع‌تری دنبال کنیم و این شد که شرکت وستا سیستم در قالب یک مجموعه فنی و مهندسی شکل گرفت و باعث شد حضور ما در جامعه فناوری ایران پر رنگ‌تر شود، با پیشرفت تکنولوژی و دسترسی بیشتر به اینترنت وستا توانست با ارائه تکنولوژی‌ها و فناوری‌های به‌روز بعنوان یک شرکت دانش‌بنیان شناخته شود و خود را در لیست برترین شرکت‌های ایران قرار دهد. ما در خانواده‌ی بزرگ وستا متشکل از چندین تیم از لاین‌های خدماتی برای تحقق رویاهایمان تلاش می‌کنیم و در کنار یکدیگر از تماشای آنچه روزی تصور کرده بودیم و حالا به آن تجسم بخشیده‌ایم لذت می‌بریم. اکنون آماده‌ایم تا با ارائه دانش و تخصص خود بر پایه تکنولوژی‌های مدرن به مشتریان و کارفرمایان عزیز خدمت‌رسانی کنیم.

از وستا بیشتر بدانید

نمادها و مجوزهای وستا


  • اینستاگرام وستا
  • لینکدین وستا
  • توئیتر وستا
  • فیسبوک وستا
  • آپارات وستا


Hello[at]Vestateam.net

تمام حقوق این سامانه برای شرکت وستا رهاورد طاها محفوظ بوده و هر گونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد © 2011-