وبسایت طراحی کنیم یا اپلیکیشن بسازیم؟

 
 
مقالات وستا

وب‌سایت طراحی کنیم یا اپلیکیشن بسازیم؟

انتخاب بین سفارش طراحی وب‌سایت و ساخت اپ، یکی از دو راهی‌های متعددی است که برای صاحبان کسب و کار مختلف به وجود می‌آید. در هر مجموعه‌ای، انتخاب بین این دو مورد می‌تواند سمت و سوی مجموعه را تغییر داده و به شکل دیگری در بیاورد.

سفارش طراحی وب سایت و ساخت اپ، یکی از استراتژی‌های مجموعه‌ها برای پیشبرد اهدافشان محسوب می‌شود. در این مقاله به بررسی مزایا و محدودیت‌های ساخت اپ و سفارش طراحی وب‌سایت پرداخته شده‌است تا مخاطبان بتوانند بیشتر از قبل اهمیت هر یک از این دو را مورد توجه قراردهند.

 

website or app

همچنین در نظر داشته باشید که برای مشاهده و مطالعه‌ی دیگر مقالات نوشته شده مرتبط با طراحی وب‌سایت و ساخت اپ نوشته شده در بلاگ وستا، می‌توانید از اینجا وارد شوید.

سفارش طراحی وب‌سایت

سفارش طراحی وب‌سایت از چند مرحله تشکیل می‌شود و تنها یک برون‌سپاری ساده نیست که مجموعه‌ی مورد نظر با سفارش طراحی وب‌سایت و صرفا منتظر ماندن، بتواند به اهداف تعیین شده‌ی خودش برسد.

برای موفقیت در سفارش طراحی وب‌سایت، باید هر کدام از مراحل آن را به‌درستی پشت‌سر گذاشت. نتیجه‌ی مطلوب و موفقیت، از عملکرد عالی در بخش‌های مختلف آن فرآیند حاصل می‌شود. فرآیند سفارش طراحی وب‌سایت نیز دارای مراحلی است که باید هر کدام را با دقت پیگیری کرد.

 

تصمیم به سفارش طراحی وب‌سایت

هر فرد و مجموعه‌ای با توجه به بودجه، اهداف و سطح کار خود باید تصمیم بگیرد که آیا در این زمان به سفارش طراحی وب‌سایت نیاز دارد یا خیر. این نتیجه گیری نیازمند یک تحلیل همه جانبه است، چرا که در نهایت باید با توجه به شرایط موجود، این استراتژی، انتخاب و یا کنار گذاشته شود. اگرچه همواره تصمیم به سفارش طراحی وب‌سایت مفید است، اما به هر حال افراد و مجموعه‌ها باید برای این تصمیم به موارد گفته شده (بودجه، اهداف و سطح کار خود) دقت و توجه کنند.

 

بررسی بین شرکت‌های متخصص این حیطه

بعد از مرحله‌ی تصمیم‌گیری جهت سفارش طراحی وب‌سایت، باید بین شرکت‌های متخصص در این حیطه نیز بررسی‌هایی انجام شود تا سفارش طراحی وب‌سایت به یکی از بهترین‌ها سپرده شود.

شرکت‌های مختلفی در این حیطه فعال هستند، اما باید توجه کرد که کدام از این شرکت‌ها توانسته‌است سرآمد شود. یکی از مهم‌ترین معیارها، دانش‌بنیان بودن شرکت مورد نظر است. شرکت دانش بنیان وستا می‌تواند برای انجام سفارش طراحی وب‌سایت بسیار قابل اطمینان باشد.

 

تشکیل جلسات و قراردادهایی در ارتباط با جزئیات پروژه

بعد از عبور از دو مرحله‌ی قبل جهت سفارش طراحی وب‌سایت، باید به این مرحله نیز توجه ویژه‌ای داشت. برای رسیدن به حداکثر بازدهی و نتیجه بخش بودن یک پروژه، باید درک مشترکی راجع به جزئیات و اهداف سفارش طراحی وب‌سایت ایجاد کرد. درک مشترک بین سفارش دهنده و انجام دهنده‌ی یک پروژه در طی جلسات و گفت‌وگوهای مختلفی حاصل می‌شود. پیگیری این مرحله، بسیار در بالا بودن کیفیت خروجی کار موثر است. 

 

مزایای سفارش طراحی وب‌سایت

 • کسب اعتبار و وجهه

سفارش طراحی وب‌سایت می‌تواند برای یک کسب و کار، اعتبار و وجهه‌ی مثبتی ایجاد کند. نداشتن وب‌سایت به معنی این است که مجموعه‌ی مورد نظر از بسیاری از رقبای خود عقب‌تر بوده و به دلیل دسترسی نداشتن مشتریان، اعتماد کمتری شکل می‌گیرد.

 •  امکان کسب رتبه‌ی بهتر از گوگل

برای وب‌سایت‌ها این امکان وجود دارد که بتوانند با بهبود عملکرد خود و رعایت اصول سئو، امتیاز بالاتری در گوگل کسب کرده و از این طریق بیشتر دیده شوند. این دیده شدن بیشتر در جهت برندسازی استفاده می‌شود. وجود وب‌سایت برای یک مجموعه، آن را به حیطه‌ای رقابتی وارد می‌کند تا بتواند از این طریق شایسته بودن خودش را به مخاطبان اثبات کند.

 

برای آشنایی بیشتر با سئو، می‌توانید مقالات نوشته شده مرتبط با آن را در بلاگ وستا از اینجا مشاهده و مطالعه کنید.

محدودیت‌های سفارش طراحی وب‌سایت

 • سخت بودن رعایت درست و کامل تمام اصول سئو 

اصول سئو متنوع، گسترده و سخت می‌باشد. برای رعایت کردن همه‌ی موارد آن، این سختی چند برابر می‌شود. محتوای موجود در وب‌سایت‌ها نیاز به به‌کارگیری اصول سئو دارد. در غیر این صورت رتبه‌ی وب‌سایت در طول زمان کاهش پیدا می‌کند.

موضوع سئو، در عین حال که می‌تواند یک مزیت محسوب شود، محدودیت‌های نیز دارد؛ چرا که در کلمات کلیدی کسب‌وکارهای مختلف، رقابت زیادی وجود داشته و کسب رتبه‌های برتر گوگل و موفقیت یک پروژه، به راحتی امکان پذیر نیست.

اطلاعات بیشتر آخرین الگورتیم‌های سئو در گوگل را می‌توانید در مقاله چک لیست نهایی سئو 2022 مطالعه کنید.

 • زمان‌بر بودن مدیریت سایت

زمان‌بر بودن مدیریت سایت، به عنوان یک محدودیت شناخته می‌شود. بهینه نگه داشتن همیشگی محتوا و ساختار سایت زمان قابل توجهی نیاز دارد و به دنبال آن، هزینه‌هایی نیز به وجود خواهد آمد.

برای کسب اعتبار از طریق سفارش طراحی وب‌سایت، باید این موارد را نیز تحمل کرد. به‌کارگیری ادمین‌هایی دارای تجربه و سریع، می‌تواند تا حدودی این محدودیت را برطرف کند.

 

ساخت اپ

ساخت اپ برای بسیاری از کسب و کارها به یک الزام تبدیل شده‌است. انتظار می‌رفت که با وجود محتواهایی متنوع و به نوعی بی‌نهایت در فضای مجازی میزان جست‌وجوهای انجام‌شده در مرورگرها به میزان خیلی بیشتری اضافه شود، اما این مقدار با گسترش و همه‌گیری استفاده از موبایل‌های هوشمند و در ادامه، همه‌گیری استفاده از اپ‌ها، کمی تعدیل شد. امروزه عدم توجه به ساخت اپ حتی برای مجموعه‌های موفق، وجهه‌ی منفی دارد.

 

مراحل ساخت اپ

مراحل ساخت اپ نیز مانند مراحل ذکرشده در سفارش طراحی وب‌سایت است. ابتدا باید با توجه به شرایط مجموعه، تصمیم گرفت که در این زمان ساخت اپ، مناسب است یا خیر. البته ساخت اپ برای هر مجموعه‌ای مفید خواهد بود، اما به هر حال بررسی‌ها و تحلیل‌ها نیز قبل از هر تصمیم‌گیری، اجتناب‌ناپذیر هستند.

بعد از تصمیم گیری برای ساخت اپ، باید بین شرکت‌های موجود و فعال در این حیطه بررسی و انتخاب صورت گیرد. شرکت دانش بنیان وستا با داشتن نیروهایی متخصص و مجرب و همینطور سابقه‌ای قابل توجه در این حیطه، می‌تواند انتخاب بسیار مناسبی برای ساخت اپ باشد. می‌توانید نمونه اپلیکیشن‌های طراحی شده در مجموعه‌ی وستا را از اینجا مشاهده کنید.

 بعد از این مراحل باید برای رسیدن به بهترین نتیجه در ساخت اپ، به بیان دقیق جزئیات پرداخته شود تا یک درک مشترک بین اجرا کننده‌ی پروژه‌ی ساخت اپ و سفارش دهنده‌ی آن ایجاد شود.

 

 

مزایای ساخت اپ

 •  ارتباط نزدیک‌تر با مخاطبان و مشتریان

ساخت اپ باعث آسان‌تر شدن ارتباط با مخاطبان و مشتریان می‌شود. با ساخت اپ‌ می‌توان ارتباط نزدیک‌تر و موثرتری با مخاطبان برقرار کرد. ساخت اپ مزایای متعددی دارد که به عنوان یکی از مهم‌ترین از آن‌ها می‌توان به این مورد اشاره کرد.

 • بستری بهتر برای بازاریابی

رقابت دنیای بازاریابی برای بهتر دیده‌شدن است. ساخت اپ باعث می‌شود مجموعه، محصولات، برند و در کل هویت کسب و کار شما بیشتر در میان مخاطبان شناخته شود. اپلیکیشن‌ها با ایجاد فضای صمیمی‌تر، بستر مناسب‌تری برای بازاریابی هستند. شاید محتوای موجود در یک سایت و اپلیکیشن همان مجموعه، یکسان باشد، اما فضای اپ برای بازاریابی مزایای ویژه‌ای دارد.

 

محدودیت‌های ساخت اپ

 •  نیاز به به‌روزرسانی سیستم

یکی از محدودیت‌های موجود در ساخت اپ، نیاز به به‌روزرسانی سیستم است. باگ‌هایی ایجاد می‌شوند که باید به صورت دوره‌ای برطرف شوند. بعد از ساخت اپ، مخاطبان نظراتی ارائه می‌کنند که در صورت منطقی بودن بعضی از آن‌ها، بهتر است که اعمال شوند و این اعمال در قالب به‌روزرسانی انجام خواهد شد.

انجام به‌روزرسانی‌ها هزینه‌هایی خواهد داشت و نیاز است تا دوباره به افراد متخصص این حیطه مراجعه شود تا این‌کار به درستی صورت گیرد. بعضی از صاحبان کسب و کار و مجموعه‌ها که اقدام به ساخت اپ کرده‌اند، به‌روزرسانی سیستم خود را یک فعالیت اضافی و هزینه‌بر می‌دانند.

توجه داشته باشید که به تعویق انداختن به‌روزرسانی بعد از ساخت اپ، می‌تواند در نهایت به ضرر کسب‌وکارها تمام شود؛ چرا که وجود باگ و ناکارآمدی در سیستم یک اپ، می‌تواند اعتبار کلی مجموعه را تهدید کند. پس به‌روزرسانی، به عنوان یک محدودیت مطرح می‌شود که دیر پیگیری کردن آن می‌تواند زیان‌آور باشد.

 

 •  تطبیق سریع داده‌های نمایش‌داده‌شده با واقعیت

این مورد بیشتر در ساخت اپ‌های فروشگاهی کاربرد دارد؛ گاهی در این اپلیکیشن‌ها، عدم تطبیق سریع بین واقعیت و اعداد نمایش داده‌شده، مشکلاتی را به وجود می‌آورد که در نهایت باعث کاهش رضایت مشتری و مخاطب می‌شود. رعایت همیشگی این تطبیق نیازمند وجود یک سیستم به روز است که طبیعتا هزینه‌ها و سختی‌هایی در پی خواهد داشت.

در حالت عادی مخاطبان به درست رعایت کردن این مسئله توجهی ندارند، اما فقط در موارد جزئی عدم تطبیق، نسبت به این ناکارآمدی حساس شده و رضایت آن‌ها کاهش پیدا می‌کند.

 

 

 

طراحی وب‌سایت و ساخت اپ؛ تکمیل کننده‌ی یکدیگر

همانطور که گفته شد، هر کدام از دو مورد سفارش طراحی وب‌سایت و ساخت اپ مزایا و محدودیت‌هایی دارند. تحلیل و مقایسه‌ی این دو مورد سخت خواهد بود؛ چرا که هر کدام آن‌ها برای توسعه و سودآوری بیشتر سازمان موثر بوده و صرفا انتخاب یک مورد، محروم کردن خود و مجموعه از مورد دیگر محسوب می‌شود و به هیچ عنوان منطقی نیست.

 گاهی برای بهبود مجموعه در بلند مدت، باید بودجه‌ای را برای برخی تصمیمات استراتژیک مانند سفارش طراحی وب‌سایت کنار گذاشت.

سفارش طراحی وب‌سایت و همینطور ساخت اپ، یک سرمایه‌گذاری بلند مدت برای کسب‌وکارها محسوب می‌شود. با استفاده از هر دو مورد توضیح داده شده در این مقاله، می‌توان بهره‌وری بیشتری ایجاد کرده و در طولانی مدت، منافع زیادی را برای مجموعه‌ها فراهم کند.

می‌توانید برای رفع هرگونه رفع ابهام درباره‌ی سفارش طراحی وب‌سایت و ساخت اپ، می‌توانید از خدمات مشاوره‌ی رایگان وستا استفاده کنید؛ با ما در ارتباط باشید.

 

نویسنده : وستا کانتنت تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۱ دی ۱۴۰۰
   همه مقالات   
 
 
 

درباره وستا


شرکت دانش بنیان وستا از سال 1390 فعالیت خود را در قالب یک تیم فنی با همکاری عده‌ای از جوانان خلاق و مصمم شروع کرد، جوانانی که به دنبال فردایی روشن روی خط تکنولوژی آنچه آموخته بودند را تبدیل به کدهای برنامه نویسی سایت یا اپلیکیشن می‌کردند. به منظور حضور در رقابت‌های بزرگتر تصمیم بر آن داشتیم که بعنوان یک شرکت فعالیت وسیع‌تری دنبال کنیم و این شد که شرکت وستا سیستم در قالب یک مجموعه فنی و مهندسی شکل گرفت و باعث شد حضور ما در جامعه فناوری ایران پر رنگ‌تر شود، با پیشرفت تکنولوژی و دسترسی بیشتر به اینترنت وستا توانست با ارائه تکنولوژی‌ها و فناوری‌های به‌روز بعنوان یک شرکت دانش‌بنیان شناخته شود و خود را در لیست برترین شرکت‌های ایران قرار دهد. ما در خانواده‌ی بزرگ وستا متشکل از چندین تیم از لاین‌های خدماتی برای تحقق رویاهایمان تلاش می‌کنیم و در کنار یکدیگر از تماشای آنچه روزی تصور کرده بودیم و حالا به آن تجسم بخشیده‌ایم لذت می‌بریم. اکنون آماده‌ایم تا با ارائه دانش و تخصص خود بر پایه تکنولوژی‌های مدرن به مشتریان و کارفرمایان عزیز خدمت‌رسانی کنیم.

از وستا بیشتر بدانید

نمادها و مجوزهای وستا


 • اینستاگرام وستا
 • لینکدین وستا
 • توئیتر وستا
 • فیسبوک وستا
 • آپارات وستا


Hello[at]Vestateam.net

تمام حقوق این سامانه برای شرکت وستا رهاورد طاها محفوظ بوده و هر گونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد © 2011-