تاثیر اولویت‌بندی محصولات و خدمات در تولید محتوای متنی

 
 
مقالات وستا

تاثیر اولویت‌بندی محصولات و خدمات در تولید محتوای متنی

تولید محتوای متنی اگر به‌صورت حرفه‌ای و با توجه به اصول مشخص شده انجام شود، می‌تواند سکوی پرتابی برای سایت شما باشد تا در نتایج جست‌و‌جوی گوگل قرار گرفته و کاربران را برای دریافت کالا و خدمات ترغیب کنید. تقریبا 25 سال از زمانی که بیل گیتس مقاله‌ای نوشت و عبارت "محتوا پادشاه است" را عنوان کرد می‌گذرد، اما هنوز هم بسیاری از کارشناسان تولید محتوای متنی، بر این باورند که محتوای متنی ضروری‌ترین بخش هر سایت است.

تولید-محتوای-متنی

مانند هر کار دیگری، تولید محتوای متنی نیز می‌بایست براساس اولویت‌بندی محصولات انجام شود، اما این اولویت‌بندی چطور باید انجام شود و چه تاثیری خواهد داشت؟

در نظر داشته باشید که دیگر مقالات مرتبط با بازاریابی محتوایی را می‌توانید در بلاگ وستا مطالعه کنید

اهمیت تولید محتوای متنی برای کسب‌وکارهای آنلاین!!

محتوایی که در فضای مجازی منتشر می‌کنید، از تولید محتوای متنی در سایت گرفته تا استوری‌های اینستاگرام، همه معرف کسب‌و‌کار شما هستند. کاربران محتوای شما را صرفا یک نوشته، یک ویدیو یا یک تصویر نمی‌بینند، بلکه آن را اعتبار برند و کسب‌و‌کار شما می‌دانند. محتوای با کیفیت می‌تواند مخاطبان را برای خرید و محصول یا خدمات ترغیب کند، درحالی­که تولید محتوای متنی ضعیف باعث می‌شود کاربر تصور کند کالا و خدماتی بی‌کیفیت دریافت خواهد کرد، حتی اگر برند شما جزو بهترین‌ها باشد.

اهمیت تولید محتوای متنی برای کسب‌و‌کارها به همین مورد ختم نمی‌شود، یک قدم قبل از آن­که کاربر با محتوای شما روبه‌رو شود را در نظر بگیرید، وقتی‌که به عنوان یک کسب‌وکار، برای ارائه کالا و خدمات به کاربر در حال رقابت هستید. گوگل یکی از اصلی‌ترین راه‌های ورود کاربر به سایت شما است، اگر تولید محتوای متنی را به روش اصولی و با توجه به الگوریتم‌های گوگل انجام دهید، گوگل سایت شما را در نتایج جست‌وجو بالای رقبا قرار داده و باعث می‌شود کاربران زیادی به سایت شما وارد شوند.

تولید محتوای متنی برای اینستاگرام و سایر شبکه‌های اجتماعی نیز از این قاعده مستثنی نیست، محتوای با کیفیت راه رسیدن مخاطبان به صفحات شما را هموار می‌کند و در مرحله بعد باعث می‌شود ترغیب به خرید یا دریافت خدمات از شما شوند. برای مطالعه‌ی بیشتر می‌توانید مقاله‌ی " 7 روش تولید محتوا در وب سایت " را مطالعه کنید.

حالا که با اهمیت تولید محتوای متنی برای کسب‌وکارها آشنا شدید، وقت آن است به بررسی تاثیر اولویت بندی محصولات و خدمات در تولید محتوای متنی بپردازیم.

چطور محصولات و خدمات خود را برای تولید محتوای متنی اولویت‌بندی کنیم؟

همانطور که گفتیم، تولید محتوا، به‌ویژه تولید محتوای متنی، برای محصولات و خدماتی که در سایت یا شبکه اجتماعی خود ارائه می‌دهید ضروری است، اما این تولید محتوای متنی با چه اولویت‌بندی باید انجام شود؟ محصولات و خدمات با چه ترتیبی باید در لیست تولید محتوا قرار بگیرند؟

اولویت بندی محصولات و خدمات وقتی بیشتر اهمیت پیدا می‌کند که صاحب یک سایت ارائه‌کننده محصولات و خدمات متنوع، مانند یک سایت فروشگاهی باشید. تنوع بالای خدمات و محصولات می‌تواند شما را گیج کند که برای تولید محتوا چه محصولات یا خدماتی را اولویت کار خود قرار دهید.

در ادامه مهم‌ترین نکاتی که باید برای اولویت‌بندی محصولات و خدمات در تولید محتوا متنی در نظر داشته باشید را با هم بررسی می‌کنیم:

  •  توجه به نیاز کاربر در اولویت‌بندی محصولات برای تولید محتوای متنی

اولین معیاری که باید برای اولویت‌بندی محصولات و خدمات خود در نظر داشته باشید، نیاز و تقاضای کاربران است. برای اطلاع از نیاز کاربران یکی از بهترین راه‌ها تحقیق کلمات کلیدی است. کاربران نیازهای خود را در گوگل جست‌و‌جو می کنند، شما با بررسی کلمات کلیدی متوجه خواهید شد علاقه کاربران بیشتر به چه محصول یا خدماتی است. اگر تجربه کافی در زمینه تحقیق کلمات کلیدی ندارید، می‌توانید از متخصصان این حوزه مانند کارشناسان سئو و محتوا کمک بگیرید.

یک راه دیگر برای آشنایی با نیاز کاربران مورد بررسی قرار دادن بازار سنتی و فیزیکی است. به طور مثال اگر به تازگی یک فروشگاه آنلاین محصولات آرایشی و بهداشتی تاسیس کرده‌اید و برای تولید محتوای متنی قصد اولویت‌بندی محصولات خود را دارید، می‌توانید از این روش استفاده کنید. محصولاتی که در بازار فیزیکی تقاضای بیشتری دارند، همان محصولاتی خواهند بود که کاربران در سایت‌های فروشگاهی آنلاین نیز به دنبال آن هستند.

اگر مدت طولانی است که در کسب‌و‌کار مورد نظرتان فعالیت می‌کنید، تجربه خود را دست کم نگیرید. شما با توجه به آشنایی که با فضای کار دارید می‌توانید به بهترین شکل ممکن نیاز کاربران را تشخیص داده و آن را پیش‌بینی کنید. برای مثال اگر صاحب کسب‌و‌کاری در زمینه خدمات آنلاین گرافیک هستید، می‌توانید پیش‌بینی کنید با نزدیک شدن به روز ولنتاین درخواست کاربران برای بنر، پوستر و تصاویر گرافیکی مرتبط با این روز افزایش پیدا می‌کند. بنابراین کار کردن روی محتوای متنی دسته‌بندی‌های مرتبط با ولنتاین با در نظر گرفتن زمان‌بندی مناسب انتخاب خوبی خواهد بود.

  • در اولویت‌بندی محصولات، برای تولید محتوای متنی میزان سوددهی را در نظر بگیرید!

مسئله دیگری که باید برای اولویت بندی محصولات و خدمات در تولید محتوای متنی در نظر داشته باشید، سود شما از ارائه محصول یا خدمات است. ممکن است محصولی در بازار متقاضیان بسیاری داشته و مورد نیاز کاربران باشد، اما سود حاصل از آن برای شما چندان قابل توجه نباشد. بنابراین نیاز کاربران تنها موضوعی نیست که در اولویت‌بندی محصولات خود باید در نظر بگیرید، محصول یا خدماتی در اولویت قرار خواهد گرفت که هم تقاضای کاربران برای آن زیاد باشد، هم در مقایسه با سایر محصولات و خدمات سود بیشتری برای شما به همراه داشته باشد.

خدمات و محصولات خود را بر اساس سود نهایی که دارند طبقه‌بندی کنید تا بتوانید با در نظر گرفتن نیاز کاربران مهم‌ترین آن‌ها را انتخاب کرده و برای تولید محتوای متنی در اولویت قرار دهید. تاثیر این طبقه‌بندی و اولیت‌بندی شاید در ابتدای کار بسیار چشم‌گیر نباشد، اما با گذشت زمان بیشتر مشخص خواهد شد.

  • تامین، حلقه گمشده اولویت‌بندی محصولات و خدمات

همانطور که قبلا گفتیم، توجه به نیاز کاربران و در نظر گرفتن سود، دو مورد مهمی است که باید هنگام اولویت‌بندی محصولات و خدمات برای تولید محتوای متنی در نظر داشته باشید، حالا نوبت به مورد سوم می‌رسد، یعنی تامین. اما منظور از تامین چیست؟

مفهوم تامین را در سایت‌های فروشگاهی بهتر می‌توان مورد بررسی قرار داد، به طور مثال یک سایت فروش لوازم خانگی آنلاین را در نظر بگیرید که انواع وسایل خانه از برندهای مختلف را عرضه می‌کند. در بین این محصولات کالاهایی وجود دارند که هم در بین کاربران متقاضیان زیادی دارند و هم حاشیه سود آن‌ها برای کسب‌و‌کار قابل توجه است، اما به دلایل مختلفی، مثلا تحریم‌ها، این کالاها دیگر به کشور وارد نمی‌شوند. این یعنی تامین این محصولات با مشکل مواجه خواهد شد.

در چنین شرایطی اولویت قرار دادن این محصولات برای تولید محتوای متنی انتخاب خوبی نخواهد بود، چرا که به دلیل ناموجود بودن، خریدی انجام نشده و در نتیجه ارزش مالی برای کسب‌و‌کار ایجاد نمی‌شود. بنابراین تامین را می‌توان حلقه گمشده در اولویت‌بندی محصولات و خدمات برای تولید محتوای متنی دانست.

توجه داشته باشید تامین فقط محدود به سایت‌های فروشگاهی نیست،‌ شما به عنوان یک کسب‌و‌کار ارائه‌دهنده خدمات نیز باید تامین را در نظر داشته باشد. برای مثال وب‌سایتی را تصور کنید که خدمات مربوط به سئو و تولید محتوا ارائه می‌کند، اگر تیم سئو این شرکت در حال حاضر به طور کامل تشکیل نشده است، یعنی تامین خدمات مرتبط با سئو با مشکل مواجه خواهد شد. بر همین اساس اولویت قرار دادن خدمات سئو برای تولید و بازاریابی محتوا انتخاب خوبی نخواهد بود.

تولید محتوای متنی بدون اولویت‌بندی محصولات و خدمات محکوم به شکست خواهد بود ...

پیش از این در مورد اهمیت تولید محتوای متنی برای کسب‌و‌کارهای آنلاین و تاثیر اولویت‌بندی محصولات و خدمات در این روند صحبت کردیم و گفتیم داشتن یک تیم تولید محتوای قوی که بتواند محتوایی خلاقانه و در عین حال ارزشمند از نظر الگوریتم‌های موتور جست‌و‌جوی گوگل تولید کند، قطعا راهی مطمئن برای جلو زدن از رقیب‌ها و جلب توجه کاربران خواهد بود.

اما نکته‌ای که کمتر به آن پرداخته می‌شود اهمیت اولویت‌بندی محصولات و خدمات پیش از تولید محتوا است. شما با اولویت‌بندی کردن می‌توانید بودجه و زمان خود را به طور هوشمندانه صرف بخش‌هایی از بیزینس خود کنید که در نهایت سود و آورده بیشتری برای شما خواهند داشت، پس از آن به ترتیب سراغ محصولات و خدماتی خواهید رفت که ارزش مالی کمتری برای شما ایجاد می‌کنند.

توجه داشته باشید اولویت‌بندی محصولات و خدمات به آن معنا نیست که فقط برای قسمتی از سایت خود تولید محتوای ایده‌آل داشته باشید، بلکه هدف این است با اولویت‌بندی، مسیری هموارتر را برای رشد کسب‌و‌کار خود طی کنید. تولید محتوای متنی بدون اولویت‌بندی محصولات و خدمات محکوم به شکست خواهد بود، زیرا در اغلب موارد رسیدن به نتیجه مطلوب را دشوار کرده و شما را از ادامه دلسرد می‌کند.

در نظر داشته باشید که برای آشنایی بیشتر با دیجیتال مارکتینگ، مقالات مرتبط با آن را می‌توانید در بلاگ وستا مطالعه کنید.

 

برای موفقیت بیشتر تولید محتوای متنی را به حرفه‌ای‌ها بسپارید

حتی اگر به بهترین شکل ممکن اولویت‌بندی محصولات و خدمات را انجام دهید، تا زمانیکه به شکل حرفه‌ای تولید محتوا نکنید موفق نخواهید شد. در گذشته رقابت فقط بین کیفیت محصولات و خدمات بود، اما امروزه کیفیت تولید محتوای متنی نیز اهمیت بسیاری دارد، زیرا در تصمیم کاربر برای انتخاب شما تاثیرگذار است.

یک تیم تولید محتوای متنی حرفه‌ای، مخاطب و بازار هدف شما را به خوبی شناسایی کرده و مطابق با نیاز و خواسته آن‌ها محتوا تولید می‌کند. خلاقیت در نوشتن، انطباق با الگوریتم‌های گوگل، زمان‌بندی مناسب، داشتن تقویم محتوایی و… فقط بخشی از مواردی هستند که یک تیم تولید محتوای حرفه‌ای باید در نظر داشته باشد.

اگر هنوز هم در مورد انتخاب تیم تولید محتوای متنی حرفه‌ای یا تاثیر اولویت‌بندی محصولات و خدمات در تولید محتوای متنی نیاز به مشاوره دارید، جلسات مشاوره را مهمان وستا هستید، با ما تماس بگیرید!

نویسنده : وستا کانتنت تاریخ انتشار : دو شنبه ۲ اسفند ۱۴۰۰
   همه مقالات   
 
 
 

درباره وستا


وستا سیستم از سال 1390 و در قالب راه انداز استارت آپ شروع به کار کرد و توانست یکی از اولین استارت آپ‌ها در زمینه‌ی خرید گروهی (شیراز بن) را راه‌اندازی و در سطح استان فارس مطرح کند. پس از آن، به پشتوانه‌ی دانشکده فنی مهندسی باهنر شیراز وارد عرصه‌ی طراحی و تولید نرم‌افزارهای تحت وب و موبایل شده و تنوع خدمات گسترده‌تری را ارائه داد. در سال 1397 وستا توانست با کسب مجوز رسمی از معاونت علمی پژوهشی ریاست جمهوری عنوان شرکت دانش بنیان را به‌دست آورد. امروز شرکت دانش بنیان وستا افتخار آن را دارد که به عنوان یک شرکت Digital Enterprise با ارائه‌ی خدمات در حوزه‌ی وب و اپلیکیشن در مسیر پیشرفت وب‌سایت، اپلیکیشن و کسب‌و‌کارتان همراه شما باشد. جلسات مشاوره را مهمان وستا هستید، با ما تماس بگیرید!

از وستا بیشتر بدانید

نمادها و مجوزهای وستا


  • اینستاگرام وستاسیستم
  • لینکدین وستا سیستم
  • #


Hello[at]Vestateam.net

تمام حقوق این سامانه برای شرکت وستا رهاورد طاها محفوظ بوده و هر گونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد © 2011-